Home

 

 Darujte 2%z Vašich daní


Prezentácia

DHZ Korňa - prezentácia

Facebook Hasiči korňa

Mikroprojekt

Mikroprojekt trvalá udržateľnosť

 

Advertisement

Anketa

Myslíte, že je ťažké stať sa hasičom?
 

Meniny

Dnes má meniny: Móric
Zajtra má meniny: Zdenka

Hasičský Camp 2020 DHZ Korňa Tlačiť E-mail
Sobota, 15 august 2020
Počas letných prázdnin usporiadali členovia Dobrovoľného hasičského zboru Korňa hasičský camp, jednalo sa už o druhý ročník. Hlavnou myšlienkou vedenia DHZ Korňa, bola trvalá udržateľnosť a kontakt aj s tými mladými hasičmi počas prázdnin, odovzdanie skúseností a poznatkov o hasičskej technike, výzbroji, postupoch pri požiaroch, poskytovaní prvej pomoci a týmovej spolupráci. Piatok: Tesne po obede, už prichádzali deti s rodičmi nabalené povinnou výbavou. Po privítaní, úvodných pokynoch o priebehu akcie a BOZP, boli deti rozdelené do týmov kde mali prideleného svojho veliteľa družstva. Následne kontrola výbavy, náradia a presun vozidlami do stanového campu pri Žiline. Po príchode do campu nasledovalo rozloženie základného tábora a školenie o hasičskej technike. Prvý deň nás privítal dážď, no priebeh campu nebol narušený. Večer bola opekačka a malé zoznámenie kolektívov. Sobota: Už skoro ráno veliteľ družstva Robo nás všetkých budil na rozcvičku, pre niektorých šok, pre niektorých úsmevný zážitok. Nasledovala hygiena a raňajky, potom výlet do Terchovej na rozhľadňu i ku kovovej soche Juraja Jánošíka. Potom obedík, malá pauza a hry, kde si zasúťažili nielen deti ale aj ich velitelia. Šikovnostné hry mali veľký úspech a bolo vidieť na ich očiach radosť. Potom nasledovalo školenie v poskytovaní laickej prvej pomoci, školenie o obsluhe a výbave vozidla Iveco Daily. Detičky spájali hadice, prúdnice, obväzovali zranenia a pod.. Večer ešte troška športu v podobe volejbalu a futbalu. Príprava večere a umyť zúbky a spať. No v noci mali účastníci nečakanú udalosť: cvičné výjazdy k lesnému požiaru, záchrane stratenej osoby a poskytnutie prvej pomoci, konečne dtičky zistili načo majú baterky . Nedeľa: Ráno už tradične rozcvička, raňajky a súťaž o najšikovnejšie družstvo. Počas celého campu boli družstvá hodnotené a nakoniec hasičského campu boli body sčítané a ceny spravodlivo rozdané. Víťazné družstvo napokon otvorilo nealko šampanské a mohlo uhasiť dostupnými prostriedkami skutočný oheň, to bolo smiechu kým sa to šťastlivo podarilo. Na záver spoločná foto, obed, zbalenie základného tábora a presun do Korne. Po ceste ešte zaslúžená zmrlina. V mene DHZ Korňa a mojom mene chcem poďakovať veliteľom detských družstiev: Monike, Anabelke, Nikolke, Robovi, ďalej tylovému zabezpečeniu Natálke, Janke, Milanovi a naším 17 účastníkom tohto hasičského campu. Žiadne straty neboli zistené, no do úsmevu nás dostávali hlášky „ja som ešte nikdy neopekal vonku“, „ jej my budeme spať vonku, to som ešte nespal“, „rozvička to je čo“, „my budeme mokrí“..... Úprimne Vám všetkým zúčatneným ďakujem, ďakujem rodičom za dôveru, ďakujeme obci, ZŠ a CVČ Korňa, CVČ Žirafa za podporu, verím že ostanene v našich radoch DHZ Korňa, po prípade priberiete ďalších kamošov, kamošky a tešíme sa na ďalšie akcie počas roka...
 
Ďalšia >