Home

 

 Darujte 2%z Vašich daní


Prezentácia

DHZ Korňa - prezentácia

Facebook Hasiči korňa

Mikroprojekt

Mikroprojekt trvalá udržateľnosť

 

Advertisement

Anketa

Myslíte, že je ťažké stať sa hasičom?
 

Meniny

Dnes má meniny: Móric
Zajtra má meniny: Zdenka

Výzva prijatá a úloha splnená (7.8.2020) Tlačiť E-mail
Nedeµa, 09 august 2020
Dobrovoľný hasičský zbor Korňa obdržal prosbu od starostu kysuckej obce a rodičov, či by sme boli ochotní vykonať prevoz malého Dominika (vek 5 rokov) do Mníchového Hradišťa CZ. Malý Dominik si na výlete na Slovensku zlomil nohu, ošetrenie a pár dní strávil v Kysuckej Nemocnici v Čadci. Po konzultácii s rodičmi a odsúhlasení, že chlapec bude transportovaný po ležiačky v opatere mamy (prítomnosť lekára, ani záchranára nebola potrebná, no v prípade potreby by sme vedeli poskytnúť zdravotníckeho záchranára) sme v piatok o 13:00 hod. naložili, zafixovali do vakuového matraca a spoločne vyrazili na cestu do chlapcovho domova. Cesta bola dlhá a teplo bolo tiež unavujúce, no klimatizácia fungovala skvele, malý pacient mal svoje pohodlie a spoločne s mamou si viac ako 370 km užili bez komplikácii. Po dorazení do cieľa vo večerných hodinách sme ešte chlapca pomohli preniesť do rodinného domu a po krátkej prestávke sme vyrazili späť na Slovensko. Na očiach malého Dominika a jeho mamy bola vydieť radosť, že sú doma. Ďakujeme rodičom a drobcovi za dôveru. Nikto z nás dobrovoľných hasičov to nerobí pre peniaze, robí to pre ten pocit pomoci a že ešte aj teraz na tomto ulietanom svete sa nájdu dobrí ľudia. Veď možno aj my budeme niekedy potrebovať pomoc v zahraničí ....
 
< Predchádzajúca   Ďalšia >