Home

 

 Darujte 2%z Vašich daní


Prezentácia

DHZ Korňa - prezentácia

Facebook Hasiči korňa

Mikroprojekt

Mikroprojekt trvalá udržateľnosť

 

Advertisement

Anketa

Myslíte, že je ťažké stať sa hasičom?
 

Meniny

Dnes má meniny: Vendelín
Zajtra má meniny: Urąuµa

Hasiči z Korne prakticky vyskúšali monitorovací systém pohybu a polohy osôb GINA na pohraničí SK-CZ Tlačiť E-mail
Pondelok, 26 marec 2018
Členovia Dobrovoľného hasičského zboru Korňa prijali pozvanie od hosťujúcej partnerskej organizácie Kasárne Rescue na spoločné dvojdňové cvičenie aj s ďalšími zložkami IZS ( Pre Kysuce o.z, dobrovoľnou Horskou službou zo Slovenska a Česka, SČK Čadca, profesionálnou Horskou záchrannou službou, HaZZ, DHZ Makov, Kynologickým ZZ SR, dobrovoľníkmi a aj profesionálmi z rôznych zložiek. Počas tohoto spoločného cvičenia a jednotlivých inštruktážnych školení viedol Ing. Juraj Kubinec. Na tomto cvičení bol premiérovo vyskúšaný aj monitorovací systém GINA na pohyb a aktuálnu polohu osôb, ktoré má vo výbave DHZ Korňa. Jednotlivým skupinám boli rozdelené lokátory a následne vykonali simulovanú záchrannú akciu v lokalite obce Makov časť Kasárne v ťažko dostupných miestach Veľkého Javorníka. V priamom online prenose boli vysielané do centrály polohy záchranných skupín, čo zjednodušilo riadenie záchranných družstiev, ktoré boli zámerne zmiešané z jednotlivých zložiek. Počas tohto cvičenie nás navštívili aj starostovia obcí Makov a Korňa, ktorý ocenili dobrovoľnícku prácu v prospech občanov. Jednotliví zúčastnení si osvojili aj základné postupy pri záchrane podchladených osôb a KPR v podaní členov SČK Čadca. Na záver druhého dňa úprimne poďakoval Ján Kubinec zástupca Makov – Kasárne o.z za aktívnu účasť a podporu akcie. Týmto chceme aj v mene DHZ Korňa poďakovať usporiadateľom za pozvanie a naším členom DHZ Korňa za zvyšovanie svojej odbornej spôsobilosti na úseku ochrany obyvateľstva. Rastislav Fatura, veliteľ DHZ Korňa
 
< Predchádzajúca   Ďalšia >