Dnes má meniny: Lukáą
Zajtra má meniny: Kristián

Účelové cvičenie v spolupráci s DHZ Korňa a ZŠ Korňa Tlačiť E-mail
Streda, 08 november 2017

Dňa 17.10.2017 sme v hasičskej zbrojnici v Korni privítali žiakov zo základnej školy Korňa v rámci našej intenzívnej spolupráce. Pre žiakov sme si pripravili 2 disciplíny a taktiež kvíz. V prvej disciplíne museli žiaci zmotať hasičské hadice na čas. A v druhej disciplíne museli naskrutkovať košík na savicu, potom ich čakal kvíz.

Po zodpovedaní kvízu im naši členovia DHZO ukázali základy prvej pomoci napríklad ako zabezpečiť osobu na transport po páde z výšky, žiaci si to vyskúšali spolu aj s nasadením krčného límca. Taktiež im naši členovia ukázali hasičskú techniku a vyskúšali si aké je to náročne byť ustrojený v zásahovom odeve a mať na sebe dýchací pristroj. Potom si žiaci spravili spoločnú fotku pred hasičským autom. Potom žiaci dostali body a odobrali sa do ZŠ, kde už mali vyhodnotenie aj za túto disciplínu a ostatné počas dňa.

Kolektív mladých hasičov a Timotej Jančí, DHZ Korňa