Home

 

 Darujte 2%z Vašich daní


Prezentácia

DHZ Korňa - prezentácia

Facebook Hasiči korňa

Mikroprojekt

Mikroprojekt trvalá udržateľnosť

 

Advertisement

Anketa

Myslíte, že je ťažké stať sa hasičom?
 

Meniny

Dnes má meniny: Móric
Zajtra má meniny: Zdenka

Účelové cvičenie v spolupráci s DHZ Korňa a ZŠ Korňa Tlačiť E-mail
Streda, 08 november 2017

Dňa 17.10.2017 sme v hasičskej zbrojnici v Korni privítali žiakov zo základnej školy Korňa v rámci našej intenzívnej spolupráce. Pre žiakov sme si pripravili 2 disciplíny a taktiež kvíz. V prvej disciplíne museli žiaci zmotať hasičské hadice na čas. A v druhej disciplíne museli naskrutkovať košík na savicu, potom ich čakal kvíz.

Po zodpovedaní kvízu im naši členovia DHZO ukázali základy prvej pomoci napríklad ako zabezpečiť osobu na transport po páde z výšky, žiaci si to vyskúšali spolu aj s nasadením krčného límca. Taktiež im naši členovia ukázali hasičskú techniku a vyskúšali si aké je to náročne byť ustrojený v zásahovom odeve a mať na sebe dýchací pristroj. Potom si žiaci spravili spoločnú fotku pred hasičským autom. Potom žiaci dostali body a odobrali sa do ZŠ, kde už mali vyhodnotenie aj za túto disciplínu a ostatné počas dňa.

 

 

Kolektív mladých hasičov a Timotej Jančí, DHZ Korňa

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >