Home

 

 Darujte 2%z Vašich daní


Prezentácia

DHZ Korňa - prezentácia

 

Mikroprojekt

Mikroprojekt trvalá udržateľnosť

 

Advertisement

Anketa

Myslíte, že je ťažké stať sa hasičom?
 

Meniny

Dnes má meniny: Alfréd
Zajtra má meniny: Valéria

Strojnícky kurz pre členov DHZO / 2017 Tlačiť E-mail
©tvrtok, 06 apríl 2017
V sobotu 1.4.2017 na základe ponuky Odbornej Školy DPO Martin sa stretli strojníci Dobrovoľných hasičských zborov Korňa, Oščadnica, Klokočov, Radôstka, Krásno nad Kysucou, Čierne, Svrčinovec, Klubina a Staškov na školení v hasičskej zbrojnici Oščadnica.

V rámci tejto zdokonaľovacej prípravy sa členovia vzdelávali v platnej legislatíve na úseku ochrany pred požiarmi a technických parametrov hasičských vozidiel, protipovodňových vozíkov a prenosných striekačiek. V praktickej časti si vyskúšali diaľkový dopravu vody na veľké vzdialenosti pomocou kyvadlovej dopravy vody a pomocou hadicami s prečerpávaním zo stroja do stroja. V týchto praktických situáciách si zasahujúci členovia presne uvedomili plusy a mínusy jednotlivých metód. Ďalej sa pokračovalo v praktickom používaním protipovodňových vozíkov a to aj elektrocentrál, plávajúcich čerpadiel a kalových čerpadiel. Nakoľko sa v protipovodňovom vozíku nachádzajú aj protipovodňové bariéry boli následne vyskúšané a to v napájaní za sebou a stavbou aj do pyramídy. Celého výcviku sa zúčastnil osobne aj Miroslav Koza, predseda ÚZV DPO Čadca. Na záver chcem poďakovať všetkým zúčastneným DHZ a ich členom za usilovné zapojenie sa do jednotlivých úloh v rámci školenia.

Spracoval: Rastislav Fatura, veliteľ DHZ Korňa, koordinátor školenia a člen výcvikového štábu ÚZV DPO Čadca

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >