Dnes má meniny: Ivica
Zajtra má meniny: Albína

Úspešný projekt obce Korňa a DHZ Korňa Tlačiť E-mail
Nedeµa, 26 február 2017

Úspešný projekt obce Korňa a Dobrovoľného hasičského zboru Korňa na základe výzvy číslo VI. Prezídia Policajného zboru 2016

V mesiaci september 2016 obec Korňa požiadala na základe výzvy MV SR o poskytnutie dotácie - Na podporu zlepšenia materiálno-technického zabezpečenia a činnosti pri záchrane života, zdravia, majetku a životného prostredia subjektmi pôsobiacimi pri záchrane života, zdravia, majetku a životného prostredia na úseku integrovaného záchranného systému podľa osobitných predpisov.

Následne 30.11.2016 nám bola schválená dotácia vo výške 48 535 € od MV SR + spoluúčasť obce Korňa 5%. Tieto prostriedky budú využité na pomoc pri záchrane života, zdravia, majetku a životného prostredia. Zakúpené budú aj

Ø Automatický externý defibrilátor na oživovanie dospelých aj detí

Ø Oživovacia sada, osvetľovací statív na prácu v noci

Ø Štvorkolka

Ø Termokamera na vyhľadávanie ľudí v lese aj počas noci

Ø Nafukovací stan s vykurovaním, rozkladací stan

Ø Strešný nosič na terénne vozidlo Nissan

Ø Ochranné odevy, prilby, záchranárske nožíky, termoflaše a iné

Treba spomenúť, že naši členovia sa zúčastňujú zdarma záchranných akcií aj v spolupráci s políciou, IZS a profesionálnymi hasičmi.

Ďakujeme J