Home

 

 Darujte 2%z Vašich daní


Prezentácia

DHZ Korňa - prezentácia

 

Mikroprojekt

Mikroprojekt trvalá udržateľnosť

 

Advertisement

Anketa

Myslíte, že je ťažké stať sa hasičom?
 

Meniny

Dnes má meniny: Alfréd
Zajtra má meniny: Valéria

Podpísanie spolupráce medzi Dobrovoľným hasičským zborom Korňa (SR) a OSP Zakliczyn (PL) Tlačiť E-mail
Piatok, 10 február 2017

Dňa 28.1.2017 sa vedenie Dobrovoľného hasičského zboru zúčastnilo na výročnej schôdze v OSP Zaklicsyn a následne bolo podpísaná zmluva predsedami organizáciami o spolupráci medzi DHZ Korňa (Miroslav Smažák) a OSP Zakliczyn (Maciej Gofron). Bolo nám česť sa zoznámiť takou skvelou partiou hasičov u našich susedov v Poľsku.

Jednotlivé organizácie sa stretli, už na viacerých medzinárodných akciách napr. medzinárodné súťaže v prvej pomoci v Taliansku, Poľsku, Starej Ľubovni a Nikolauszug v Rakúsku.

Počas schôdze bola prezentácia hasičskej jednotky OSP Zakliczyn veliteľom Łukaszom Łachom a následne, aj hasičská jednotka DHZ Korňa veliteľom Rastislavom Faturom. V následnej rozprave sme porovnali systém riadenia, velenia a vysielania záchranárskych jednotiek Integrovaného záchranného systému v oboch štátoch. Výsledkom je zrejmé, že postupne dochádza k zosúladeniu postupov v rámci hasičských jednotiek v našom blízkom okolí. Na záver ešte hospodár DHZ Korňa Ladislav Fatura a Dávid Hroš odovzdali upomienky a knihu o Dobrovoľných hasičských zboroch Žilinského kraja.

Spracoval a foto: Rastislav Fatura, veliteľ DHZ Korňa

 

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >