Home

 

 Darujte 2%z Vašich daní


Prezentácia

DHZ Korňa - prezentácia

 

Mikroprojekt

Mikroprojekt trvalá udržateľnosť

 

Advertisement

Anketa

Myslíte, že je ťažké stať sa hasičom?
 

Meniny

Dnes má meniny: Alfréd
Zajtra má meniny: Valéria

Výročná členská schôdza a voľby výboru v Dobrovoľnom hasičskom zbore Korňa 2016/2017 Tlačiť E-mail
Pondelok, 30 január 2017

Na rozhraní rokov 2016 – 2017 sa stretli členovia Dobrovoľného hasičského zboru Korňa a medzi pozvanými nechýbali hostia: starosta obce Štefan Belko, riaditeľ OR HaZZ v Čadci pplk. Ing Stanislav Zdařil, zástupcovia OV DPO Čadca Ladislav Dedič a Peter Dorman a členovia partnerských organizácii.

Úvodnú správu o činnosti predniesol predseda DHZ Miroslav Smažák, nasledovala spáva o financovaní od hospodára Ladislava Faturu, ďalej boli prítomný oboznámení o prehľade výjazdovosti veliteľom Rastislavom Faturom. Treba spomenúť, že v roku 2016 zasahovali členovia DHZ Korňa pri 107 zásahoch ( z toho 87 technická pomoc, 9 požiarov, 3 dopravné nehody, 6 cvičení, 1 planý poplach, 1 iné udalosti). Spolu na zásahoch strávili 1606 hodín + na brigádach 1632 hodín + absolvovali 33 školení a 36 tréningov, súťaží. Musím zdôrazniť, že všetku činnosť vykonávajú členovia bez nároku na odmenu. Ako motiváciu im postačiť dobrý pocit z dobrej vykonaj práce a záchrany ľudského života. Koncom roka pre najaktívnejších bol zorganizovaný výlet do Poľska a najaktívnejšie detičky cestovali na 4 dni do Rakúska na výlet.

Nakoľko sa jednalo o volebný rok, uskutočnili sa aj nové voľby do vedenia DHZ Korňa. Vedenie stalo z väčšej časti pôvodné, ale do výboru bola doplnená Monika Dubačová, ktorá nahradila odsťahovanú za prácou Annu Gajdošovú.

Sme v novom roku 2017, v ktorom nás čaká veľa veľa práce najmä na školení a obnove, doplnení materiálno technického vybavenia a brigádach na výstavbe garáže a údržbe techniky. Vo vystúpení hostí a poďakovaní starostu obce bolo cítiť srdečné poďakovanie a priania všetkého dobrého do ďalšej činnosti. Nakoniec chceme poďakovať všetkým členom čo len aj hodinkou brigády pomohli pri zveľaďovaní techniky DHZ, ďalej chceme poďakovať starostovi obce, poslancom OZ, sponzorom, podporovateľom, fanúšikom, vedeniu ministerstva vnútra a HaZZ, Polície, partnerským organizáciám za podporu, spoluprácu a tešíme sa na nový rok 2017.

Spracoval a foto: Rastislav Fatura, veliteľ DHZ Korňa

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >