Home

 

 Darujte 2%z Vašich daní


Prezentácia

DHZ Korňa - prezentácia

 

Mikroprojekt

Mikroprojekt trvalá udržateľnosť

 

Advertisement

Anketa

Myslíte, že je ťažké stať sa hasičom?
 

Meniny

Dnes má meniny: Alfréd
Zajtra má meniny: Valéria

Spolupráca medzi DHZ Korňa a OSP Zakliczyn Tlačiť E-mail
Pondelok, 19 december 2016

V sobotu 17.12.2016 ráno sa členovia Dobrovoľného hasičského zboru Korňa stretli pred svojou hasičskou zbrojnicou, kde ich už čakal pripravený autobus. Cieľom bolo aktívne spoznať dobrovoľných hasičov v Poľsku, už počas minulých stretnutí v rámci spolupráce na európskej úrovni sme stretli podobne nadšených a odhodlaných dobrovoľných poľských hasičov „ OSP Zakliczyn “.

Na obr.: Spoločná foto výpravy pri soche pápeža Jána Pavla II

Po naplánovaní trasy cesty sme nezabudli navštíviť aj vianočné trhy v meste Krakov a jeho dominanty, ako napr. zámok, katedrálu, múzeum, námestie a vodný tok rieky Visla. Mnohí z nás tu boli prvý krát, všetkým sa nám v tomto meste, ktoré dýcha históriou veľmi páčilo. Zrazu bol večer a hlavné námestie nás privítalo neopakovateľnou očarujúcou vianočnou náladou. Prezreli sme si takmer celé trhovisko, kde sme videli ručne vyrobené darčeky, niektorý sa na koči povozili a vychutnali sme si aj horúcu čokoládu. Následne sme sa presunuli do hotela v Zakliczyn, kde sme prenocovali.

Na obr.: Spoločné foto vedenia OSP Zaklicsyn a DHZ Kroňa

Druhý deň ráno sme hneď po raňajkách smerovali do miestnej hasičskej zbrojnice, kde nás už očakávalo vedenie OSP Zakliczyn. Nasledovalo srdečné privítanie a prezentácia jednotlivých dobrovoľných hasičských zborov, kde o OSP prednášal Maciej Gofron – prezes a Lukasz Lach – naczelnik, DHZ Korňa predstavil Miroslav Smažák – predseda a Rastislav Fatura – veliteľ. Na konci prezentácií členovia DHZ Korňa odovzdali sošku sv.Floriána, vodu hory Živčáková a pamätnú dvojičku obrazu (kde jeden kus bude visieť v zbrojnici Korňa a druhá v zbrojnici v Zakliczyne). Po spoločnom foto sme si pozreli celú hasičskú zbrojnicu a ich techniku, výzbroj, výstroj. Medzitým vedenia oboch hasičských zborov diskutovali o spoločnej spolupráci a ďalšom rozvoji spoločných aktivít. Ďakujeme pplk. Ing. Stanislavovi Zdařilovi, riaditeľovi OR HaZZ Čadca za podporu a účasť na našej spoločnej akcii. Po spoločnom obede sme sa bezpečne vrátili domov, za čo patrí vďaka majiteľom Autobusovej spoločnosti. V mene výboru DHZ Korňa chceme poďakovať všetkým zúčastneným za disciplinovanosť, aktívnu účasť a pomoc na tomto premiérovom výlete v Poľsku.

Spracoval: Rastislav Fatura, veliteľ DHZ Korňa

Foto: DHZ Korňa

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >