Home

 

 Darujte 2%z Vašich daní


Prezentácia

DHZ Korňa - prezentácia

 

Mikroprojekt

Mikroprojekt trvalá udržateľnosť

 

Advertisement

Anketa

Myslíte, že je ťažké stať sa hasičom?
 

Meniny

Dnes má meniny: Adrián
Zajtra má meniny: Gabriela

Výlet Nikolauszug 2016 očami detí Tlačiť E-mail
Streda, 07 december 2016
Prinášame stručný popis výletu do Rakúska na NIKOLAUSZUG 2016 očami zúčastnených detí...

25.11.2016 Piatok

Pred obedom sme sa stretli u našej hasičárne v Korni a nedočkavo sme čakali na vytúžený výlet do Rakúska. Potom sme sa zrátali a odovzdali veliteľovi naše doklady. Následne sme nastúpili do minibusu, s ktorým sme cestovali do Žiliny. V Žiline v Tescu sme nedočkavo čakali na našich dochvíľnych poľských a východniarskych nových kamarátov. Keď konečne zavolali nášmu veliteľovi, tak sme sa pozbierali a išli za poliakmi. Uložili sme batožinu do kufra a nastúpili sme si do autobusa. Cestou do Rakúska sme pozerali na poľské rozprávky. Potom sme v Trenčíne vyzdvihli ďalšieho pasažiera našej posádky. Cesta tam bola zábavná a videli sme aj nočnú Bratislavu a hrad.

Na obr.: Spoločné foto s usporiadateľmi a sponzormi NIKOLAUSZUG

26.11.2016 Sobota

O 5,45 ráno sme vstali a nachystali sme sa a išli naraňajkovať. Po raňajkách sa všetky deti presunuli na železničnú stanicu vo Viedni a smerovali na vlak NIKOLAUSZUG. Keď sme prišli na stanicu čakalo nás tam príjemné privítanie od muzikantov, hrali len pre nás ich tradičné vianočné piesne. Urobili sme si spoločné foto a nastúpili sme do vlaku a netrpezlivo sme cestovali. Keď sme dorazili do Zell am See privítali nás aj ostatní Rakúsky samaritáni. Odložili sme si batožiny a presunuli sme sa autobusom do múzea NATINALPARK, videli sme v 3D film o vzniku zeme, vzniku kontinentov, vznik Álp veľmi podobných našim Tatrám, ďalej sme videli zvieratá, ktoré sú obyvateľmi rakúskych pohorí, snežný a vodný svet, zaujalo nás aj vznik diamantov a rôznych pokladov, ktoré ukrývajú jaskyne. Po výdatnej večeri sme išli na vianočné trhy, ktoré boli prekrásne, najviac nás zaujala živá lama a drobné domáce zvieratá. Po trhoch sme mali galavečer s prekrásnym a zábavnými vystúpeniami, mnohí z nás si zatancovali, jóglovali a hrali na ich dlhých trúbach. Po galavečere sme sa presunuli do krásneho hotela, kde sme unavení zaspali.

27.11. 2016 Nedeľa

Ráno sme vstali a obliekli, pobalili a išli na raňajky. Autobusom sme cestovali do Ferry Porsche Congess Center, kde sme mali tvorivé dielne, výrobu darčekov, hry na trúbach, jóglovanie, stolný futbal, šípky a ďalšie spoločné aktivity. Ešte pred obedom všetky deti usadli za spoločné stoly a prišiel Mikuláš, doniesol darčeky, aj odfotili sme sa s ním. Bolo to pekné a milé. Po odchode Mikuláša sme sa postupne poobliekali a presunuli na náš vláčik smerom do Viedne. Po príchode do Viedne bol silný vietor, no neodfúkol nás a pokojne sme sa presunuli do hotela na večeru a zaslúžený spánok.

28.11.2016 Pondelok

Po dobrom spánku sme vstali, poobliekali sa a porozprávali o zážitkoch. Po raňajkách sme si zobrali veci, rozlúčili sa a čakali na náš autobus s deťmi z Poľska. Týmto autobusom sme prišli až do Žiliny. V Žiline nás vyzdvihol pán Smažák, ktorý nás bezpečne doviezol aj cez snehovú fujavicu do Korne za čo mu ďakujeme. Ďalej ďakujeme veľmi pekne všetkým, ktorý sa o nás počas príjemného pobytu v Rakúsku starali najmä domácim rakúskym samaritánom ASBŐ, Slovenským ASSR a nášmu Dobrovoľnému hasičskému zboru Korňa.

Napísali: zúčastnené deti hasičského krúžku DHZ Korňa

Foto: Rastislav Fatura, veliteľ DHZ Korňa

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >