Darujte 2%z Vašich daní


Prezentácia

DHZ Korňa - prezentácia

 

Mikroprojekt

Mikroprojekt trvalá udržateľnosť

 

Advertisement

Anketa

Myslíte, že je ťažké stať sa hasičom?
 

Meniny

Dnes má meniny: Norbert
Zajtra má meniny: Róbert

Dobrovoľní hasiči z Korne reprezentovali svoju DHZ a obec v Poľsku Tlačiť E-mail
Piatok, 04 november 2016
V sobotu 24 septembra naši členovia Dávid Hroš, Katarína Hrošová, Martin Rudinský a Martin Gregor vycestovali do Poľska, kde sa konala súťaž v požiarnom útoku v Poľskom meste Zakliczyn.

Tento Poľský Dobrovoľný hasičský zbor sme spoznali tento rok na 6 ročníku Samaritán Contest v Starej Ľubovni, kde sme sa zúčastnili aj my za náš Dobrovoľný hasičský zbor Korňa.

O 14 hodine za začala súťaž nastúpením jednotiek na miestnom ihrisku v Zakliczynie, tam nás privítal starosta obce Mgr. Dawid Chrobak s veliteľom jednotky Lukášom Lachom, nasledovali slávnostné príhovory a zahájenie súťaže. Po skončení súťaže členovia poďakovali za pozvanie a následne si vymenili upomienkové predmety. V nedeľu ráno sme o 10 hodine boli pozvaný na prehliadku techniky v hasičskej zbrojnici, kde sme prerokovávali podmienky zmluvy o zahájení partnerstva z touto malebnou dedinou. Po tomto rokovaní sme dostali upomienkové predmety od tohto zboru ktoré sme odovzdali do rúk nášho veliteľa Rastislava Faturu aj z pripravenou zmluvou, ktorá sa podpíše ešte tento rok a položí základný kameň medzinárodnej spolupráce.

Po skončení rokovania a sme sa poďakovali domácim a odobrali sme sa na cestu do Krakova kde sme boli pozrieť pamiatky tohto krásneho mesta. Týmto chcem poďakovať za prejavenú dôveru, ktorú sme dostali od vedenia DHZ Korňa, predsedu pána Miroslava Smažáka a za to že sme mohli reprezentovať náš zbor vo svete a upevňovať vzťahy s budúcimi partnermi Hasičmi Poliakmi zo Zakliczyna. Dúfame, že naša budúca partnerská organizácia bude s nami spolupracovať v pripravovaných projektoch, ktoré budeme organizovať nielen ako hasičská jednotka, ale aj ako celok bez rozdielov národností a hodnôt. V mene DHZ Korňa ďakujem členom , kolegom za úspešnú reprezentáciu Korne.

Spracoval: Dávid Hroš, DHZ Korňa

 

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >