Home

 

 Darujte 2%z Vašich daní


Prezentácia

DHZ Korňa - prezentácia

 

Mikroprojekt

Mikroprojekt trvalá udržateľnosť

 

Advertisement

Anketa

Myslíte, že je ťažké stať sa hasičom?
 

Meniny

Dnes má meniny: Adrián
Zajtra má meniny: Gabriela

Každý sa môže stať hrdinom... aj bez superschopností Tlačiť E-mail
Piatok, 04 november 2016

V Korni – vo futbalovej aréne s najväčším umelým trávnikom v Strednej Európe sa v utorok 27.9.2016 konala medzinárodná akcia FLASH MOBS 2016 pod patronátom medzinárodnej Európskej organizácie Samaritan International, ktorú na Slovensku zastupuje Asociácia Samaritánov Slovenskej Republiky

s ktorými spolupracuje aj náš Dobrovoľný hasičský zbor Korňa. Akcia zameraná na osvetu a s ňou spojený praktický výcvik v poskytovaní prvej pomoci - či už deťmi alebo dospelými. Od 10:00 hod. do 13:00 hod. sa vo Futbal aréne v Korni vystriedalo 250 detí, študentov z okolitých škôlok a škôl, ďalej sa akcie zúčastnili aj učitelia, rodičia, starosta obce Korňa p.Belko, starostka obce Svčinovec p. Mgr. Majchráková, riaditeľka OV DPO Čadca p. Balošáková, členovia DHZ Svrčinovec ako aj bežní občania.

Toto podujatie zorganizovalo 30 dobrovoľníkov z Dobrovoľného hasičského zboru v Korni a ASSR. V rovnakom čase sa podujatie konalo v 8 krajinách Európy a o 11:30 sme sa všetci virtuálne spojili a cez video si mohli pozrieť, ako prebiehajú akcie v jednotlivých krajinách. Rovnaké podujatie v SR sa konalo i v Prešove.

Preto aj za vedenie DHZ Korňa chceme úprimne poďakovať všetkým členom organizátorom, predsedovi DHZ p. Smažákovi, hospodárovi p. L. Faturovi za obetovaný čas, trpezlivosť a námahu, ďalej chceme poďakovať Ing. Šurinovi a vedeniu Futbalovej arény za pomoc, Asociácii Samaritánov SR za doterajšiu spoluprácu, riaditeľke ZŠ Korňa Mgr. Srničkovej, ostatným spolupracujúcim organizáciám počas našej viac ako 60 ročnej histórii s pamäťou na našich predchodcov, ktorý zveľaďovali, budovali a zachovali tradície dobrovoľného hasičstva v Korni.

Spracoval: Rastislav Fatura, veliteľ DHZ Korňa

Foto: DHZ Korňa, ASSR

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >