Home

 

 Darujte 2%z Vašich daní


Prezentácia

DHZ Korňa - prezentácia

 

Mikroprojekt

Mikroprojekt trvalá udržateľnosť

 

Advertisement

Anketa

Myslíte, že je ťažké stať sa hasičom?
 

Meniny

Dnes má meniny: Adrián
Zajtra má meniny: Gabriela

Medzinárodná súťaž mladých záchranárov CONTEST 2016 Tlačiť E-mail
Streda, 24 august 2016
V dňoch 18 až 21 augusta sa konala medzinárodná súťaž mladých samaritánov, presnejšie ja jednalo už o 6 ročník. Táto súťaž sa koná v dvojročných intervaloch po jednotlivých štátoch Európy združených v organizácii S.A.M.I., tento rok boli usporadúvajúce krajiny Poľsko SFOP a Slovensko ASSR.

Na tomto podujatí v rámci spolupráce s Slovenskými Samaritánmi ASSR sa zúčastnilo aj 13 členov nášho Dobrovoľného hasičského zboru Korňa.
V prvý deň bol otvárací ceremoniál na Ľubovnianskom hrade, ktorého sa zúčastnili aj zástupcovia štátnej správy, DPO SR, samospráv a partnerských organizácií. Druhý deň ráno, už sa súťažiaci potili pri testoch z prvej pomoci. Následne sa presunuli do mesta Krakov, kde ich čakali sprievodcovia a poukazovali im hrad, námestie, trh a rôzne zaujímavosti mesta.
V druhý deň po raňajkách, už súťažné tými vyzbrojené lekárničkami sa presúvali na jednotlivé stanoviská na Ľubovnianskom hrade, skanzeme a vojenskom historickom tábore.

Celá praktické časť súťaže bola vnesená do historického stredoveku, kde boli perfektne nainscenované úlohy zamerané na poskytnutie prvej pomoci a figuranti, ktorý sa vžili do svojich postáv. Po skončení praktickej časti bolo večer v Ľubovniaskych kúpeľoch slávnostné vyhodnotenie. Súťažilo sa v dvoch vekových kategóriách, kde staršie družstvo Slovenskej republiky ASSR získalo 2. miesto ( v tomto družstve bola aj naša zástupkyňa DHZ Korňa M. Dubačová), družstvo mladších ASSR získalo 7. miesto (v tomto družstve sme mali zástupkyne A. Stanikovú, N. Jašurkovú a B. Škorníkovú). Úspešné a prekvapivé vyhodnotenie bolo pre nás a usporiadavateľské organizácie veľkým zadosťučinením. Chceli by sme poďakovať našim reprezentantom, figurantom, rozhodcom, prekladateľom, dobrovoľníkom, usporiadateľským organizáciám S.A.M.I, SFOP a najmä ASSR za veľmi dobre zorganizovanú akciu. Ďakujeme, radi sme pomohli a tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutie.

 

Spracoval: Rastislav Fatura

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >