Home arrow Súťaže arrow 29. ročník hasičskej súťaže v Korni 2016 je už za nami

 

 Darujte 2%z Vašich daní


Prezentácia

DHZ Korňa - prezentácia

 

Mikroprojekt

Mikroprojekt trvalá udržateľnosť

 

Advertisement

Anketa

Myslíte, že je ťažké stať sa hasičom?
 

Meniny

Dnes má meniny: Alfonz
Zajtra má meniny: Gaąpar

29. ročník hasičskej súťaže v Korni 2016 je už za nami Tlačiť E-mail
©tvrtok, 28 júl 2016

V Nedeľu 24.7.2016 Dobrovoľný hasičský zbor Korňa usporiadal už XXIX. Ročník hasičskej súťaže „ O pohár starostu obce a DHZ Korňa “ a zároveň aj VI. ročník hasičskej súťaže vzájomnej spolupráce obcí Korňa a Staré Hamry. Hasičskej súťaže sa zúčastnilo 30 dospeláckych družstiev a 9 detských družstiev.

 

Súťažiacich, divákov a priaznivcov prilákali hodnotné ceny a rôzne súťažné kategórie. Po úvodnom nástupe družstiev pod vedením veliteľa DHZ Korňa Rastislava Faturu sa ujal slova predseda DHZ Miroslav Smažák a privítal vzácnych hostí: starostu obce Štefana Belka, riaditeľa KR HaZZ v Žiline plk. Ing. Jaroslavova Kapusniaka Ph.D, riaditeľku OV DPO Čadca Martu Balošáková, predsedu OV DPO Čadca Ľudvika Kováčika, zástupcu ASSR Borisa Kováča, športové kolektívy, sponzorov a divákov. Ďalej po príhovore starostu obce Korňa Štefana Belka sa moderátor dňa František Hurík ujal slova a neúnavne komentoval jednotlivé výkony hasičských družstiev a spovedal súťažiacich po ich šikovných výkonoch.

V novej kategórii TOHATSU si hasičské družstvá vyskúšali aj zásahové prenosné striekačky vozidiel CAS 15 Iveco Daily. Bola to nová skúsenosť s touto striekačkou, kde sa najlepšie darilo DHZ D.Vadičov s časom 21,28 sek, druhé miesto D.Hričov s časom 22,17, tretie miesto DHZ Korňa B s časom 23,62 sek. a zemiakovú placku získala DHZ Turzovka s časom 24,23 sek..

V ženskej športovej kategórii sa najlepšie darilo DHZ Oščadnica s časom 19,36 sek., druhé miesto získali domáce ženy DHZ Korňa s časom 19,42 sek. a tretie miesto D.Hričov 29,94 sek..

V mužskej športovej kategórii zvíťazili kolegovia s ČR SDH Lubno časom 15,26 sek., tesne pred susednou DHZ Podvysokou 15,37 sek. a tretie miesto dosiahlo DHZ H.Vadičov 15,57 sek., domáce družstvo DHZ Korňa s časom 16,56 sek sa umiestnilo na 7. mieste.

V detskej kategórii získali prvenstvo deti DHZ Kolárovice Centrum s časom 13,43 sek., druhým miestom prekvapili domáce dievčatá DHZ Korňa s časom 18,06 sek. a na stupne víťazov dosiahlo aj domáce zmiešané družstvo detí DHZ Korňa na treťom mieste časom 22,83 sek.

Počas dňa nás jemne osviežila búrka, no na atmosfére zápolenia to neubralo, no priam naopak hasiči súťažili aj v daždi, za čo im patrí vďaka. Atmosféru spríjemnila ja domáca spevácka skupina Nevädza pod vedením Mgr. Šufliarskeho a harmonikári pod vedením p. Vyrobíka. V mene vedenia DHZ Korňa chceme poďakovať všetkým členom DHZ Korňa, priaznivcom, sponzorom, vedeniu obce, kolegom s ostatných DHZ a HaZZ, ASSR a súťažiacim - čo priložili ruku k dielu a pomohli nám zorganizovať toto skvelé športové podujatie v našej malebnej obci Korňa. Veríme, že o rok bude počasie trošku lepšie a my Vás znova privítame u nás v Korni.

Spracoval: Rastislav Fatura, veliteľ DHZ Korňa

Foto: Dávid Hroš

 

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >