Home

 

 Darujte 2%z Vašich daní


Prezentácia

DHZ Korňa - prezentácia

 

Mikroprojekt

Mikroprojekt trvalá udržateľnosť

 

Advertisement

Anketa

Myslíte, že je ťažké stať sa hasičom?
 

Meniny

Dnes má meniny: Adrián
Zajtra má meniny: Gabriela

Výročná členská schôdza DHZ Korňa 2016 Tlačiť E-mail
Pondelok, 29 február 2016

Počas februárovej Soboty sa členovia Dobrovoľného hasičského zboru Korňa stretli v priestore veľkej zasadačky obecného úradu, aby zhodnotili svoju činnosť počas minulého roku 2015.

Na úvode všetkých privítal predseda p. Miroslav Smažák, medzi nimi boli aj starosta obce Korňa p. Štefan Belko, riaditeľ OR HaZZ v Čadci pplk. Ing. Stanislav Zdařil, riaditeľka OV DPO Čadca p. Marta Balošáková, delegát OD DPO p. Peter Dorman, zástupcovia DHZ Klokočov, Turzovka, Horný Kelčov, Vysoká nad Kysucou a SDH Staré Hamry.

Ďalej správu spracovanú predsedom prečítal veliteľ DHZ Rastislav Fatura, následne boli povýšený aktívni členovia z rúk riaditeľky OV DPO Čadca. Celkový počet zásahov DHZ Korňa v roku 2015 bolo 58 z toho 35 tech. zásahov, 6 požiarov, 8 dopr. nehody, 2 povodňové práce a 7 cvičení.

Medailu za zásluhy dostal R. Nehera obetavý člen za pomoc pri zvážaní ťažko chorého pacienta v zložitom teréne. Na znak poďakovania dostal riaditeľ OR HaZZ Čadca pamätnú plaketu s fotkou repasovanej V3S. Ďalej starosta obce prebral ďakovný list od DPO Bratislava za pomoc jeho dobrovoľných hasičov pri pátracej akcii na Orave.

Počas diskusie starosta obce poďakoval DHZ Korňa a jeho vedeniu za pomoc počas roka, aj pri organizácii hodov, zabezpečenie púte na Živčákovej, Mikuláša, odhalenie sochy sv.Floriána a odovzdal predsedovi p. Smažákovi prvý členský odznak DHZ s preukazom podľa novo schválených stanov DPO SR. Aktívny člen DHZ p. Martin Gregor prijal od nás gratulácie k životnému jubileu s malým darčekom a poďakovaním.

Rok 2015 nebol ľahký pre DHZ Korňa, no napriek tomu ho môžeme považovať za mimoriadne úspešný, zorganizovali sme hasičskú súťaž mužov, žien aj detí pod záštitou predsedu VÚC Žilina Ing. Jurajom Blanárom, nakoľko sme dostali a opravili lesný špeciál V3S od P HaZZ – MINV SR. Ďalej postupne sme prešli radom školení a výcviku podľa platnej legislatívy pre hasičské jednotky, absolvovali zdokonaľovacie kurzy s ASSR, zabezpečili sme akcie konané nielen v obci Korňa. A ako odmena nám bolo slávnostne odovzdané hasičské vozidlo CAS 15 IVECO s protipovodňovým vozíkom z rúk podredsedu vlády SR a ministra vnútra JUDr. Roberta Kaliňáka.

V mene celého výboru a členov DHZ Korňa ďakujem za celoročnú aktivitu členom, sponzorom, starostovi obce, poslancom, rodinným príslušníkom za oporu a všetkým priaznivcom. Viac info aktuálne nájdete na FCB alebo webe www.hasicikorna.sk .

Ak by ste sa chceli stať našim členom neváhajte, po prípade nám môžete venovať 2% z dane pre tých čo môžu pomôcť aj Vám...

Spracoval: Rastislav Fatura, veliteľ DHZ Korňa

Foto: Dávid Hroš

 

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >