Dnes má meniny: Matej
Zajtra má meniny: Frederik

Zásah č.44/2015 Technický zásah / pátracia akcia po nezvestnej osobe Tlačiť E-mail
Nedeµa, 22 november 2015

Dňa 21.11.2015 sme boli požiadaný o výpomoc pri pátraní po nezvestnej osobe ne Orave, presnejšie od Trstenej smer Breznička. Na miesto vyrazili aj 9 členovia DHZ Korňa s MB Sprinter.

Na akcii sa zúčastnilo skoro dvesto dobrovoľných hasičov zo šestnástich dobrovoľných hasičských zborov z Oravy, Kysúc a Žiliny v spolupráci s vyše 100 dobrovoľníkmi z radov občanov a ostatných profesionálnych a dobrovoľných záchranných zložiek vrátane Policajného zboru SR, horskej záchrannej služby, kynológovia a ORS, vďaka čomu pátralo okolo 400 ľudí v náročnom teréne a podmienkach.

Zúčastnení členovia DHZ Korňa: Rado Nehera, Ing. Dušan Macašek, Maťo Bzdilík, Mário Paľuch, Anna Gajdošová, Jozef Ježik, Jakub Škorčík, Kucharik, Pavol Papik

Výjazd o 5,00 hod. / Ukončenie o 16,00 hod.

Spracoval: R. Fatura, veliteľ DHZ Korňa

Foto: DHZ Orava