Dnes má meniny: Silvia
Zajtra má meniny: Augustín

Výcvik Dobrovoľných hasičov DHZ Korňa vo Výcvikovom centre HaZZ Lešť Tlačiť E-mail
Nedeµa, 22 november 2015

Na základe pokynu prezidenta Hasičského a záchranného zboruč.5/2015 o vykonávaní výcviku členov Dobrovoľných hasičských zborov obcí vo Výcvikovom centre HaZZ Lešť sa zúčastnili aj členovia Dobrovoľného hasičského zboru Korňa zaradeného v roku 2015 v skupine A.

V piatok 20.11.2015 o 4,00 hod. vyrazili 6 členovia a CAS 15 Iveco Daily zo svojej hasičskej zbrojnice smer výcvikové centrum HaZZ Lešť. Počas svojho dvojdňového výcviku za účasti inštruktorov HaZZ si vyskúšali zásahy likvidácie požiarov rodinných domov, bytových domov, tunelov, motorových vozidiel a evakuáciu osôb.

Je potrebné spomenúť, že na týchto trenažéroch absolvujú výcvik príslušníci HaZZ a teraz majú ako novinku si to vyskúšať dobrovoľní hasiči zaraden v skupine A. Zúčastnení členovia si pochvaľujú tento výcvik, kvalitu trenažérov a odborný, profesionálny prístup inštruktorov. V mene vedenia DHZ ďakujeme našim členom za aktívnu účasť. Citujem ich prvé dojmy „ Ďakujem za super výcvik a chceme ísť aj nabudúce“.

Spracoval: Rastislav Fatura, veliteľ DHZ obce Korňa

Foto: Patrik Vyrobík