Home

 

 Darujte 2%z Vašich daní


Prezentácia

DHZ Korňa - prezentácia

 

Mikroprojekt

Mikroprojekt trvalá udržateľnosť

 

Advertisement

Anketa

Myslíte, že je ťažké stať sa hasičom?
 

Meniny

Dnes má meniny: Marek
Zajtra má meniny: Jaroslava

Slávnostné odovzdanie hasičskej techniky pre DHZ Korňa a slávnostné odhalenie sochy sv. Floriána Tlačiť E-mail
Pondelok, 16 november 2015
V piatok 13.11.2015 členovia Dobrovoľného hasičského zboru Korňa dostali dlho očakávané nové hasičské vozidlo CAS 15 IVECO DAILY a protipovodňový vozík. O 16,00 hod. bolo počuť sirénu tohto vozidla - to už osobne podpredseda vlády SR a minister vnútra JUDr. Robert Kaliňák dorazil pred hasičskú zbrojnicu, kde mu pred nastúpenými hasičmi podal hlásenie veliteľ DHZo Korňa Rastislav Fatura.

Následne sa slova ujal starosta obce Štefan Belko a predstavil obec Korňa a jej Dobrovoľný hasičský zbor. V slávnostnom príhovore podpredsedu vlády a ministra vnútra JUDr. Roberta Kaliňáka, ktorý pochválil dobrovoľný hasičský zbor a poďakoval za ochotu pomôcť v prípade potreby aj v iných krajoch Slovenska, ďalej poďakoval staršej generácii za zachovanie tradície, terajším činným členom za aktívny - zodpovedný prístup a poprial najmladším veľa elánu do ďalšej verejnoprospešnej činnosti. Ďalej hasičov a obyvateľov pozdravil aj Žilinský župan Ing. Juraj Blanár a poďakoval za veľmi dobrú propagáciu obce.

Následne vdp. Dekan Ivan Mahrík slávnostne posvätil novonadobudnutú hasičskú techniku. Ako prekvapenie bolo pre hostí, občanov a domácich hasičov na znak spolupráce, kde starosta obce Štefan Belko s vedením obce dal vyrezať sochu sv. Floriána s lipy poznačenej požiarom, kde v minulosti hasiči zasahovali pri požiari. Túto sochu slávnostne odhalili spoločne všetci zúčastnení vzácni hostia.

Potom si už veliteľ DHZ prebral kľúče od nového vozidla, protipovodňového vozíka, ktoré boli netradične pokrstené vodu s pútnického miesta Živčáková. Predseda DHZ Miroslav Smažák previedol hostí cez hasičskú zbrojnicu a poďakoval podpredsedovi vlády SR a ministrovi vnútra JUDr. R. Kaliňákovi za nové hasičské vozidlo, predsedovi VÚC Žilina Ing. J. Blanárovi , prezidentovi HaZZ gen. JUDr. Alexandrovi Nejedlému, generálnemu sekretárovi DPO SR Vendelínovi Horváthovi, riaditeľovi KR HaZZ plk. Ing. Jaroslavovi Kapusniakovi Ph.D., poslancovi NR SR a starostovi obce Stará Bystrica JUDr. PhDr. Jánovi Podmanickému PhD. a ostatným zúčastneným hosťom za podporu a spoluprácu Dobrovoľného hasičského zboru Korňa. Počas akcie sa občania porozprávali so vzácnymi hosťami a urobili si spoločné selfie.

Na záver chceme všetkým zúčastneným hosťom, ľudovej folklórnej skupine Nevädza, harmonikárom Vyrobíkovcom, občanom obce, podporovateľom, fanúšikom, sponzorom a členom, čo sa aktívne zúčastnili a pomohli pri zorganizovaní tejto super akcie.

Spracoval: Rastislav Fatura, veliteľ DHZ obce Korňa

Foto: D.Hroš, P.Kavalek

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >