Dnes má meniny: Tadeáą
Zajtra má meniny: Adriána

Školenia na protipovodňové vozíky pre DHZ sa zúčastnil aj zástupca DHZo Korňa Tlačiť E-mail
Nedeµa, 01 november 2015
Lokálne balíky protipovodňovej techniky dostane k dispozícii celkom 621 obcí, ktoré boli vybrané na základe miery povodňového rizika ako aj podrobnej analýzy databázy zásahov hasičov a záchranárov.

Posilnia sa tak dobrovoľné hasičské zbory obcí v ohrozených územiach a zabezpečí sa pre nich špeciálne vybavenie na okamžitú reakciu na povodne. Veríme, že nová špeciálna technika pomôže účinnejšie reagovať na povodne a znížiť tak spôsobené škody v obciach a lepšie chrániť občanov. V rámci tohto projektu bola vybratá aj naša obec Korňa a následne sa člen DHZo Korňa Peter Tomašik zúčastnil odborného školenia na Záchrannej brigáde HaZZ v Žiline. . Predmetom školenia je výcvik a teoretická príprava lokálnych záchranárov a občianskych dobrovoľníkov na zvládnutie krízových situácií týkajúcich sa povodňového manažmentu pri nasadzovaní, ako aj použitie vybavenia na úrovni obce. Zúčastnení sa učili, ako ukladať vrecia s pieskom s dôrazom na systém a umiestnenie, následne stavali protipovodňové steny a bariéry.

Spracoval: Rastislav Fatura, veliteľ DHZ obce Korňa

Foto: Peter Tomašik