Home

 

 Darujte 2%z Vašich daní


Prezentácia

DHZ Korňa - prezentácia

 

Mikroprojekt

Mikroprojekt trvalá udržateľnosť

 

Advertisement

Anketa

Myslíte, že je ťažké stať sa hasičom?
 

Meniny

Dnes má meniny: Marcel
Zajtra má meniny: Ervín

Pomohli sme pri Slávnostnej Konsekrácii kostola Panny Márie Matky Cirkvi Tlačiť E-mail
©tvrtok, 08 október 2015

Na žiadosť Farského úradu Korňa a obce Korňa členovia Dobrovoľného hasičského zboru Korňa v spolupráci s ASSR, DHZ Vysoká nad Kysucou, DHZ Horný Kelčov, DHZ Turzovka, Slovenským Červeným Krížom, ZZS NsP Čadca, ZZS Falck, KCZS Gabčíkovo, OZ Pre Kysuce, MsP Turzovka a inými občianskymi združeniami, usporiadateľmi z radov občanov a zamestnancov obce, hliadky Polície, sme vykonávali činnosť pri zabezpečení Slávnosti Konsekrácie kostola Panny Márie Matky Cirkvi.

Na obr. Transport pacientky členmi DHZ Korňa k lekárom a záchranárom

Nakoľko sa jednalo o veľkú akciu, boli vytvorené viaceré stanoviská v obci Korňa a meste Turzovka. Jednotlivý členovia Dobrovoľného hasičského zboru Korňa rozdelený do skupín mali za úlohu vykonávať činnosť protipožiarnej asistenčnej hliadky, smerovanie vozidiel na parkoviská a spoločne so záchranármi sme poskytli prvú pomoc a transportovali pacientov do vopred zriadeného stanu, kde im odbornú pomoc poskytli lekári a záchranári s ASSR, ZZS NsP Čadca, ZZS Falck, Červeného Kríža a KCZS Gabčíkovo.

DHZ Korňa už deň pre hlavným náporom od 12,00 hod. a aj počas noci začala plniť svoje zverené úlohy. Podľa prvých odhadov sa slávnosti zúčastnilo 15 000 pútnikov a vzácnych hostí. Ošetrených bolo spolu 17 ľudí na hore Živčáková ( 12 ošetrení v zradenom zdravotníckom stane pod dozorom lekárov, 4 drobných nevoľností, 1 pacientka odvezená do NsP Čadca ) a jeden zranený od stanoviska pri ZŠ odvezený posádkou ZZS. V priebehu akcie sme porozprávali aj s predsedom parlamentu, predsedom VÚC Žilina a poslancami NR SR.

Na obr. Členovia DHZ Korňa a predseda parlamentu Ing. Peter Pellegrini a 

poslanec NR SR JUDr. PhDr. Ján Podmanický, PhD.

Počas akcie sme vozidlom V3S doviezli úžitkovú vodu k starej Kaplnke pre potreby WC. Na zabezpečenie akcie sa zúčastnilo 25 členov DHZ Korňa, ktorým v mene usporiadateľa veľmi pekne ďakujeme za pomoc a obetovaný čas.

Spracoval: Rastislav Fatura, veliteľ DHZ obce Korňa

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >