Home arrow Súťaže arrow Hasičská súťaž v Korni 2015 v rámci projektu „Dobrovoľní hasiči deťom 2015 „

 

 Darujte 2%z Vašich daní


Prezentácia

DHZ Korňa - prezentácia

 

Mikroprojekt

Mikroprojekt trvalá udržateľnosť

 

Advertisement

Anketa

Myslíte, že je ťažké stať sa hasičom?
 

Meniny

Dnes má meniny: Laura
Zajtra má meniny: Norbert

Hasičská súťaž v Korni 2015 v rámci projektu „Dobrovoľní hasiči deťom 2015 „ Tlačiť E-mail
Nedeµa, 30 august 2015

Dňa 26.7.2015 sa konal v rámci projektu „ Dobrovoľní hasiči deťom 2015 “ XXVIII. Ročník hasičskej súťaže „ O pohár starostu obce a DHZ Korňa “ a zároveň aj V. ročník hasičskej súťaže vzájomnej spolupráce obcí Korňa a Staré Hamry pod záštitou predsedu Žilinského samosprávneho kraja Juraja Blanára.

Po úvodnom nastúpení 41 hasičských družstiev a podaní hlásenia starostovi obce Korňa p. Štefanovi Belkovi sa slova ujal predseda DHZ p. Miroslav Smažák, ktorý privítal zúčastnených hostí: starostov obcí Korňa a Staré Hamry, prezidenta ASSR MUDr. Marcela Sedlačka a predsedu Mgr. Renátu Penazzi, riaditeľa OV DPO Čadca p. Martu Balošákovú, zástupcov sponzorov, priazdnivcov športu, kolegov s ČESMAD Slovakia a rodičov mladých hasičov.

Následne domáce družstvo dievčat štartovalo ako prvé a časom 20,91 sek. získali celkové druhé miesto. Ženské družstvo DHZ Oščadnica získalo prvé miesto časom 20,16 sek. a susedky DHZ Podvysoká získali tretie miesto časom 21,25 sek.

Súbežne na trati č.2 súťažili naši najmenší hasiči v dievčenskej a chlapčenskej kategórii v rámci projektu „ Dobrovoľní hasiči deťom 2015 “. V dievčenskej kategórii vyhrali Kolárovice časom 16,69 sek. a druhé boli domáce Korňanky časom 26,15 sek. Chlapčenská kategória mala 7 účastníckych družstiev, tam zvíťazil Predmier pri Bytči časom 21,40 sek. a domáci chlapci sa umiestnili na zemiakovom štvrtom mieste časom 22,29 sek.

Počas priebehu súťaže dorazil aj krajský riaditeľ HaZZ v Žiline plk. Ing. Jaroslav Kapusniak PhD., ktorý súťaží aj v hasičskom družstve DHZ Podvysoká – to následne aj ukázalo najrýchlejší požiarny útok dňa s časom 14,56 sek. a zvíťazilo pred Klokočovom, ktorý sa časom 15,53 sek. dostal na druhé miesto, tretí skončili muži DHZ Rudinka s časom 15,83 sek.. Domáci muži časom 16,63 sek. sa umiestnili na 6 mieste. Súťaž pokračovala aj ďalšími kategóriami napr. v zmiešanej kategórii (v družstve min. 3 ženy) vyhral DHZ Dolný Hričov tesne pred domácimi DHZ Korňa, tretí DHZ Ochodnica. Ako posledný požiarny útok s vodou predviedli domáci veteráni DHZ Korňa so striekačkou PS 8 a časom 27,76 sek. priviedli divákov k potlesku, priemerné časy s touto striekačkou sú okolo 34 sek.

V túto hasičskú nedeľu si prišli na svoje aj deti, ktoré nesúťažili – obzerali a fotili sa pri vyslobodzovacom špeciále ČESMAD Slovakia, zrekonštruovanom lesnom špeciále V3S, hasičskej CAS 32 T 148, vojenskej V3S a obrnenom vojenskom špeciále súkromného zberateľa. Ďalej pre nich zahral aj Andrej Kampf ČS má talent aj so svojou taktiež talentovanou sestrou. Pre staršie ročníky zaspievali domáce ľudové speváčky pod vedením Mgr. Šufliarského a po ďalších piesňach ich doplnili muzikanti harmonikári pod vedením p. Vyrobíka. V závere hasičskej súťaže sme sa poďakovali súťažiacim družstvám vo varení, nakoľko navarili chutne a nasledovala „povinná tancovačka“ predsedu a veliteľa od ľudových speváčok.

Na záver chceme v mene vedenia DHZ Korňa poďakovať generálnemu sponzorovi súťaže THT Slovensko RNDr. Ondrejovi Blažekovi – Korňanskému rodákovi a všetkým sponzorom, priaznivcom, starostovi a vedeniu obce, moderátorovi p.Huríkovi, deťom a ich rodičom za dôveru, všetkým zúčastneným členom DHZ Korňa za ich obetavú, dôležitú prácu pre našu organizáciu a obec. Na zabezpečenie tejto akcie sa podieľalo 61 členov organizačného týmu, bez nároku na mzdu – ešte raz ďakujeme.

Spracoval: Rastislav Fatura, veliteľ DHZ Korňa

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >