Home

 

 Darujte 2%z Vašich daní


Prezentácia

DHZ Korňa - prezentácia

 

Mikroprojekt

Mikroprojekt trvalá udržateľnosť

 

Advertisement

Anketa

Myslíte, že je ťažké stať sa hasičom?
 

Meniny

Dnes má meniny: Marcel
Zajtra má meniny: Ervín

Zásahy DHZ Korňa 14,15,16 a 17 Tlačiť E-mail
Sobota, 13 jún 2015

Prinášame prehľad zásahov DHZo Korňa 14,15, 16 a 17 v roku 2015.

14.

Dopravná nehoda

Dňa 13.6.2015 o 14,27 hod. sme pri jazde z okresnej súťaže v Čadci spozorovali dopravnú nehodu OMV a motocykla v obci Raková. Veliteľ DHZo Korňa oznámil vzniknutú udalosť na tiesňovú linku 150, následne sme miesto označili kužeľmi, obhliadli účastníkov DN – žiadne zranené osoby, odpojili autobatériu a zastavili únik benzínu na motocykle. Po príchode hasičskej jednotky OR HaZZ Čadca im bolo odovzdané miesto zásahu a my sme pokračovali na svoju základňu.

15.

Technický zásah / prečistenie kanála po búrkach

Dňa 13.6.2015 o 16,24 hod. na žiadosť starostu obce sme vykonali výjazd k prečisteniu kanála po búrkach v obci Korňa časť U Žilov s technikou CAS 32 T148 a Nissan Navara 1+6. Po prečistení kanála a umytí miestnej komunikácie sme sa vrátili na základňu.

DHZo Korňa / Výjazd 16,24 hod. / ukončenie výjazdu 18,30 hod.

16.

Technický zásah / pátracia akcia po nezvestnej osobe

Dňa 9.6.2015 sme boli požiadaný políciou o výpomoc pri hľadaní maloletej osoby v meste Čadca, o 10,24 hod. bol vykonaný výjazd DHZo Korňa Nissan Navara (1+3) do Čadce, no počas jazdy o 11,04 hod. bolo pátranie ukončené – nakoľko sa dievča medzitým našlo.

Zúčastnení členovia: Miroslav Smažák, Milan Škulavík, Martin Rudinský, Katarína Hrošová

17.

Technický zásah / pátracia akcia po nezvestnej osobe

Dňa 13.6.2015 na žiadosť polície a následného ohlásenia na KOS / vykonala výjazd hasičská jednotka DHZo Korňa (Nissan Navara 1+3) výjazd k vyhľadávaniu nezvestnej osoby do obce Radôstka. Ďalej na mieste sa riadili pokynmi polície a prehľadávali ťažko dostupný terén. Na mieste zasahovali aj DHZo Radôstka 6, Lutiše 8, Martin Priekova 4, Námestovo 3, ORS 9 a 5 štvorkoliek, Psovodi záchranári 2, Horská Služba Dolný Kubín 5.

DHZo Korňa / Výjazd 9,05 hod. / ukončenie výjazdu 14,20 hod.

Zúčastnení členovia: Patrik Vyrobík, Peter Tomašik, Dávid Dubač, Ivan Todorov

Spracoval: Rastislav Fatura, veliteľ DHZO Korňa

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >