Home

 

 Darujte 2%z Vašich daní


Prezentácia

DHZ Korňa - prezentácia

 

Mikroprojekt

Mikroprojekt trvalá udržateľnosť

 

Advertisement

Anketa

Myslíte, že je ťažké stať sa hasičom?
 

Meniny

Dnes má meniny: Marcel
Zajtra má meniny: Ervín

Zrepasovaná hasičská V3S mala premiéru na výstave FIRECO 2015 v Trenčíne Tlačiť E-mail
©tvrtok, 04 jún 2015

Oslovili sme predsedu DHZ Korňa p.Miroslava Smažáka s otázkou „ prečo V3S ? “. Terénne špeciály V3S sa začali vyrábať od roku 1953 a prioritne bola vyrábaná pre armádu, no postupne prax ukázala jej výhody a spustila sa výroba civilných nadstavieb. Hlavnou inšpiráciu Korňanských dobrovoľných hasičov bol v minulosti požiar drevenice U Šulcov,

kde v tom čase pre úzky, ťažko dostupný terén sa na miesto nedostali cisternové automobilové striekačky. Po spísaní potrebných žiadostí, poverení a kontrole nám bola darovaná od Ministerstva vnútra SR – Prezídia HaZZ presnejšie prezidentom HaZZ gen. JUDr. Alexandrom Nejedlým vyradená V3S chemický špeciál, ktorý sa nachádzal na ZB HaZZ v Malackách. Vďaka ochotným členom DHZ Korňa, ktorý odpracovali brigádnických 656 hodín zdarma pre prospech všetkých občanov obce Korňa a okolitých dedín na oprave tohto aj v súčasnej dobe neprekonaného stroja. Ďalej vďaka patrí aj sponzorom a riaditeľovi KR HaZZ v Žiline plk. Ing. Jaroslavovi Kapusniakovi Ph.D. za podporu pri realizácii tohto projektu.

Po dvoch mesiacoch opráv bola oprava ukončená a následne vystavená na VIP mieste 12. ročníka medzinárodnej výstavy hasičskej, záchranárskej a zabezpečovacej techniky FIRECO, ktorá sa koná v dvojročnom intervale. Členovia DHZ Korňa počas trvania celej výstavy prezentovali svoju prácu, ktorá priniesla perfektný výsledok a uznanie od všetkých návštevníkov a hostí. Počas trvania výstavy sa v sobotu predseda p.Miroslav Smažák, hospodár p.Ladislav Fatura a veliteľ p.Rastislav Fatura zúčastnili na slávnostnom udaľovaní cien DPO SR a osobne poďakovali za spoluprácu prezidentovi HaZZ gen. JUDr. Alexandrovi Nejedlému, prezidentovi DPO SR Ladislavovi Pethö a generálnemu sekretárovi Vendelínovi Horváthovi. Za podporu počas našej činnosti by sme chceli poďakovať aj riaditeľovi OR HaZZ pplk. Ing. Stanislavovi Zdařilovi, vedeniu obci Korňa, Korňanskému rodákovi Ondrejovi Blažkovi RNDr - THT Slovensko a verným sponzorom. V rámci tohto roka sa DHZ Korňa podieľa na viacerých projektoch v dobrej spolupráci s novozvoleným starostom obce Korňa p.Štefanom Belkom, ktorý sa osobne zúčastnil hasičskej výstavy a rokovaní s vedením DPO SR – za ktoré mu výbor DHZ Korňa ďakuje.

Na záver Vás chceme srdečne pozvať na 28. ročník hasičskej súťaže „ O pohár starostu obce a DHZ Korňa“ a zároveň sa bude konať 5. ročník hasičskej súťaže cezhraničnej spolupráce obcí Korňa a Staré Hamry “ dňa 26.7.2015 od 11,00 hod. na cvičisku DHZ. Podujatie sa koná s podporou Žilinského samosprávneho kraja a pod záštitou predsedu Žilinského samosprávneho kraja Juraja Blanára.

Foto: Michal Tremboš

Zdroj: Výbor DHZ Korňa

 

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >