Home

 

 Darujte 2%z Vašich daní


Prezentácia

DHZ Korňa - prezentácia

 

Mikroprojekt

Mikroprojekt trvalá udržateľnosť

 

Advertisement

Anketa

Myslíte, že je ťažké stať sa hasičom?
 

Meniny

Dnes má meniny: Marcel
Zajtra má meniny: Ervín

Zásahy 3,4,5,6,7,8,9,10 v roku 2015 Tlačiť E-mail
Sobota, 14 február 2015

Prinášame info o nových zásah Dobrovoľného hasičského zboru Korňa č. 3,4,5,6,7,8,9,10 v roku 2015. Viac v celom článku ...

3.

Technický zásah / znesenie tela EXITUS

Dňa 31.1.2015 vykonali 5 členovia DHZ obce Korňa na žiadosť ZZS a občanov so súhlasom starostu obce k zneseniu tela v obci Korňa / časť Zátoky s technikou Nissan Navara, MB Sprinter a transportné nosidlá SHEEL. Po obhliadke políciou bolo telo vo vaku na transportných nosidlách zvezené do RD.

Ohlásenie: 15:47 hod. Výjazd: 15:55 hod. Ukončenie: 16:25 hod.

4.

Technický zásah / vytiahnutie vozidla

Dňa 31.1.2015 počas jazdy na základňu z výjazdu č.3 boli členovia DHZ obce Korňa požiadaný o vytiahnutie OMV. Následne bez poškodenia pomocou navijáku Nissan bolo vozidlo vytiahnuté a jednotka sa vrátila na základňu.

Ohlásenie: 16:26 hod. Výjazd: 16:26 hod. Ukončenie: 16:45 hod.

5.

Technický zásah / vytiahnutie vozidla

Dňa 1.2.2015 boli naši dvaja členovia / Vyrobík .P, Škorčík J. s vlastným vozidlom / požiadaný občanom Korne M.H o pomoc pri vytiahnutí OMV Škoda Octavia v obci Korňa / Nižná Korňa pri Kriváni.

Výjazd: 16:00 hod. Ukončenie: 16:29 hod.

6.

Dopravná nehoda

Na základe hlásenia zástupcu starostu obce Korňa, o 11.01 hod. vykonali dvaja členovia prieskum miesta nehody v obci Korňa, časť Nižná Korňa. Následne na miesto DN dorazila jednotka HaZZ HS Turzovka, po konzultácii so starostom obce bol vyhlásený výjazd DHZ obce Korňa (Nissan Navara, MB Sprinter + 5 členov DHZ Korňa) – v tom čase už bol vyrozumený veliteľ DHZ s operačného strediska OR HaZZ Čadca o výpomoc. Pri DN nedošlo k zraneniam cestujúcich ani vodiča. Cestujúci /prevažne deti/ boli evakuovaný cez bočné okno vodiča a transportované osobnými motorovými vozidlami a vozidlami DHZ obce Korňa do Penziónu.

Výjazd : 11,01 hod. (dva členovia DHZ Korňa, bez techniky + vyhlásenie pohotovosti)

Čas : 11,19 hod. (žiadosť od OS OR HaZZ Čadca o výpomoc)

Ukončenie : 12,30 hod.

7.

Dopravná nehoda

Na základe hlásenia občanov, veliteľ DHZO kontaktoval OS OR HaZZ Čadca – info o udalosti, následne so súhlasom starostu obce vykonala jednotka DHZO Korňa 1+3 Nissan Navara k dopravnej nehode OMV v obci Korňa/časť Nižná Korňa. Činnosť- súčinnosť s HaZZ a odstránení vraku vozidla.

Výjazd : 15,50 hod.

Ukončenie : 17,00 hod. vodič: P N zranený odvezený ZZS, vozidlo Peugeot Combi

8.

Dopravná nehoda

9.2.2015 / Na základe hlásenia občanov a člena DHZ p. Jaroša, veliteľ DHZO kontaktoval OS OR HaZZ Čadca – info o udalosti, následne so súhlasom starostu obce vykonala jednotka DHZO Korňa 1+4 Nissan Navara k dopravnej nehode OMV v obci Korňa/U Drogerie. Činnosť- súčinnosť s vodičom a obecným traktorom pri vytiahnutí vozidla VOLVO.

Výjazd : 12:38 hod. (na zvolanie použitý zvolávací systém PELIG a SMS HASIČI)

Ukončenie : 13:01 hod.

9.

Technický zásah / transport pacienta

9.2.2015 / Na základe prosby o pomoc pri transporte p. J.P od sanitného vozidla domov v obci Korňa, časť Kišelice vykonali so súhlasom starostu obce výjazd 4 členovia DHZ obce Korňa s TA Nissan Navara + snežné reťaze, kde umiestnili na ložnú časť transportné nosidlá SHEEL a na transportnej doske preložili pacientku zo sanitného vozidla a následne transportovali domov.

Výjazd : 15:15 hod. (na zvolanie použitý zvolávací systém PELIG a SMS HASIČI)

Ukončenie : 16:45 hod.


10.

Požiar / rekreačnej drevenice

Na základe hlásenia OS HaZZ Čadca a hlásenia občanov vykonala has .jednotka DHZ obce Korňa výjazd k požiaru drevenice. Technika Nissan Navara a CAS 32 T148 1+9 členov. Činnosť: hasiace práce za pomoci ADP, rozoberanie konštrukcií, zabezpečovanie dopravy vody, zabezpečovanie čerpacieho stanoviska, plnenie CAS. Zásah bol náročný nakoľko bola vonkajšia teplota – 11 °C, rozliata voda pri čerpacom stanovisku mrzla na vozovke a vznikal ľad, starosta obce zabezpečil bager a posyp vozovky. Ďalej uviaznuté vozidlo CAS Tatra 7 bolo vytiahnuté za pomoci traktora s navijakom – ďakujeme susedovi za pomoc. Na zásahu sa zúčastnili hasičské jednotky OR HaZZ Čadca – HS Turzovka a HS Čadca, DHZ obce Korňa.

Výjazd: 02:44 hod. (na zvolanie použitý zvolávací systém PELIG a SMS HASIČI)

Ukončenie: 9:54 hod.

Predbežná škoda: 20 000 €, uchránené hodnoty 20 000 €

Ďalšie prestriedanie: 4 členovia DHZ obce Korňa a novej zmeny OR HaZZ.

Foto v čase príjazdu prvej hasičskej jednotky


 
< Predchádzajúca   Ďalšia >