Home

 

 Darujte 2%z Vašich daní


Prezentácia

DHZ Korňa - prezentácia

 

Mikroprojekt

Mikroprojekt trvalá udržateľnosť

 

Advertisement

Anketa

Myslíte, že je ťažké stať sa hasičom?
 

Meniny

Dnes má meniny: Lujza
Zajtra má meniny: Amália

NIKOLAUSZUG 2014 / DHZ Korňa bolo jeho súčasťou Tlačiť E-mail
Pondelok, 24 november 2014

V piatok 28.11.2014 vyrazili deti zo Slovenska a členských krajín medzinárodnej organizácie samaritánov SAM.I. na medzinárodnú akciu pre deti NIKOLAUSZUG 2014. Aj tento rok ju usporiadali rakúski Samaritáni ASBÖ. Opäť sme dostali možnosť, aby sa aj naše deti Dobrovoľného hasičského zboru Korňa zúčastnili tejto predvianočnej akcie. Preto chcem poďakovať aj slovenským samaritánom ASSR za túto možnosť a pozvanie.


Spolu 7 detí z krúžku mladých hasičov z CVČ pri ZŠ Korňa a dozor - člen DHZ Korňa. V Žiline sme pristúpili ku kolegom z východného Slovenska , Poľska na smer Viedeň. Deti videli Bratislavský hrad, most APOLO a nenazdajky boli v hlavnom meste Rakúska, kde ich čakal pekný hotel a chutná večera.

Deti zaspávali s očakávaním raňajšieho vstávania. Už o 7,00 hod. nastupovali do čarovného vlaku NIKOLAUSZUG. Ten smeroval cez jednotlivé stanoviská rakúskej samaritánskej mládeže k jazeru TRAUNSEE, okolitých miest Gmunden s výstupnou stanicou v Ebensee. Krásny hotel v malebnom prostredí a návšteva vianočných trhov GMUNDERADVENT očarila všetky deti. Večer nasledoval program s hrami, maľovaním, výrobou jednoduchých darčekov. Večerná kinderdisco s vystúpeniami tanečníkov všetkých roztancovala. V nedeľu predpoludním nás už čakali výletné lode s ukážkou jazera Traunsee - krásy v oblasti Salzkammergut. Potom nasledoval obed a zrazu deti vstali a privítali potleskom Mikuláša, ktorý im rozdal sladkosti, plyšové hračky a veľa, veľa dobrej nálady. Detičky sa s ním rozprávali, ďakovali, fotili a problém nerobil ani jazyk. Po krásnom programe a obede sa už deti presunuli na spiatočný vlak do Viedne, kde sa navečerali a prespali do pondelka. V pondelok ráno po výdatných raňajkách sme sa vrátili späť na Slovensko, do našej obce.

Chcem v mene vedenia Dobrovoľného hasičského zboru Korňa, detí a rodičov úprimne poďakovať všetkým čo podporili tento projekt a to najmä vedeniu slovenských samaritánov ASSR, rakúskych samaritánov ASBÖ, poľských samaritánov a všetkým čo sa zaslúžili o takýto skvelý výlet.

Spracoval: Rastislav Fatura, veliteľ DHZ Korňa

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >