Darujte 2%z Vašich daní


Prezentácia

DHZ Korňa - prezentácia

 

Mikroprojekt

Mikroprojekt trvalá udržateľnosť

 

Advertisement

Anketa

Myslíte, že je ťažké stať sa hasičom?
 

Meniny

Dnes má meniny: Norbert
Zajtra má meniny: Róbert

Zásahy č. 37, 38, 39, 40 DHZO Korňa Tlačiť E-mail
Pondelok, 03 november 2014

Prinášame súhrn zo zásahov a cvičení č. 37, 38, 39, 40 DHZO Korňa. Viac v celom článku ...37

Technický zásah / výpomoc RZP v ťažko dostupnom teréne

Dňa 15.10.2014 o 13:42 hod. vyrazila posádka RZP Falck stanica Turzovka k pacientovi H.J do obce Korňa, časť U Doričaka. Nakoľko sa jednalo o ťažko dostupný terén, na pomoc si privolali členov Dobrovoľného hasičského zboru Korňa s terénnym vozidlom Nissan. Spoločne terénnym vozidlo sa dostali až do osady, kde pacienta stabilizovali a transportovali k vozidlu RZP. Vďaka všetkým zasahujúcim za efektívny zásah a zachránený ľudský život.

Technika DHZ Korňa: Nissan Navara 1+1

Ukončenie výjazdu 14:58 hod.

38

Cvičenie / medzinárodné cvičenie KATKOM 2014 Bratislava, Stupava

Dňa 18.10.2014 o 3:00 hod. vyrazili prihlásený členovia DHZO Korňa (MB Sprinter + vozík 1+3) na súčinnostné medzinárodné cvičenie KATKOM. Na základe spolupráce s ASSR sme vypomáhali pri zabezpečení tylového MTZ pre účastníkov cvičenia. Počas cvičenia nás navštívil aj prezident HaZZ gen. JUDr. Alexander Nejedlý, prezident SČK doc. MUDr. Vilam Dobiáš, PhD. a vedenie zúčastnených zložiek HaZZ, OS ZZS, poskytovateľov ZZS s Rakúskych partnerov.

Príchod na základňu do Korne 18.10.2014 o 23:00 hod.

39

Cvičenie / súčinnostné cvičenie s HaZZ, ASSR FTX Október 2014

Dňa 24.10.2014 vyrazili prihlásený členovia DHZO Korňa (MB Sprinter + vozík 1+3) na súčinnostné cvičenie FTX Október 2014 do Bratislavského kraja – cvičenie zamerané najmä na vyhľadávanie osôb, vyslobodzovanie s ťažko dostupných miest (zboreniská, zavaleniny) a tylové zabezpečenie MTZ, kde sme posilnili kolektív ASSR. Cvičenie prebiehalo v priestoroch Zb HaZZ Malacky a bývalého pivovaru STEIN počas dňa a aj v nočných hodinách. Cvičenia sa zúčastnili aj ASSR, Zb HaZZ Malacky, Žilina, Humenné, Bratislavská Kynologická záchranná Brigáda a figuranti. Počas cvičenia nás navštívil aj prezident HaZZ gen. JUDr. Alexander Nejedlý, riaditeľ odboru hasičských jednotiek plk. Ing. Marián Dritomský a Nemecký Samaritáni ASB.

Samotné cvičenie bolo ukončené 26.10.2014.

Príchod na základňu do Korne 26.10.2014 o 16:30 hod.

40

Technický zásah / hľadanie nezvestných detí

Dňa 29.10.2014 o 18:13 hod. bol vyhlásený zásah na výpomoc Polícii pri pátraní po nezvestnej osobe v obci Staškov. Následne na miesto vyrazili SaP DHZ Korňa: Nissan Navara 1+4, MB Sprinter 1+4 a tri štvorkolky, spolu 13 členov DHZO Korňa. Koordináciu vyhľadávania nezvestných dvoch detí riadila Polícia, ďalej na miesto dorazili okolité DHZO, občania a Orava Rescue system. Naši členovia vykonávali činnosť, až do skorých ranných hodín ( 03:00 hod.).

Nezvestné deti sa našli na nasledujúci deň 30.10.2014, cca o 11:30 hod., vtedy boli už prítomné aj KCZS Gabčíkovo so špeciálnym psom a HaZZ.

Spracoval: Rastislav Fatura, veliteľ DHZO Korňa

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >