Darujte 2%z Vašich daní


Prezentácia

DHZ Korňa - prezentácia

 

Mikroprojekt

Mikroprojekt trvalá udržateľnosť

 

Advertisement

Anketa

Myslíte, že je ťažké stať sa hasičom?
 

Meniny

Dnes má meniny: Lujza
Zajtra má meniny: Amália

V Taliansku reprezentovali Asociáciu Samaritánov SR členovia DHZ Korňa Tlačiť E-mail
Nedeµa, 17 august 2014

V dňoch 7 až 10.augusta 2014 sa konala medzinárodná súťaž 5. ročník Samaritan Internacional Contest 2014 „Heroes without superpowers“ s hostiteľskou organizáciou ANPAS členom SAM.I, tejto súťaže sa zúčastnilo 10 Samaritánskych organizácií s 9 krajín v dvoch vekových kategóriách.

7.august 2014 Štvrtok

Súťažiacich privítal v meste ADRIA (areál Adria International Raceway) Christiano Reuter generálny tajomník SAM.I. a Fabrizio Pregliasco ANPAS. Po úvodnom otvorení, príhovoroch a organizačných pokynoch začala prvá kreatívna úloha: mladí Samaritáni mali vytvoriť krátku divadelnú scénku podľa motto SAMI.I . Pre Slovenský tím to bolo stvárnenie super hrdinu Spider-Man v známom filme - naši reprezentanti si vybrali scénku s filmu Addams Family, ktorú odohrali bez záváhani a nasledoval úprimný potlesk divákov. Súťažný tím podporila aj Mgr. Renáta Penazzi generálny tajomník ASSR.


8.august 2014 Piatok

Na druhý deň, ich už čakalo overenie teoretických vedomostí v prvej pomoci a bol vykonaný test s písomnou skúškou. Účastníci potom pokračoval v súťažiť v zručnostiúlohy vykonávali v Adria International Raceway, súťaž prebiehala vo forme štafety. Vo večerných hodinách sa účastníci presunuli do centra mesta Adria, kde na mestských letných slávnostiach sa konala prehliadka dobrovoľníkov po námestiach, kladenie vencov hrdinom. Počas príhovoru na námestí zástupkyňa nášho tímu poďakovala hosťovskej organizácii a odovzdala dar pre Fabrizio Pregliasco ANPAS. Následne sa všetci zabavili pri ohňostroji a DJ.


9.august 2014 Sobota

Vyvrcholenie súťaže sa konalo v sobotu, kedy sa účastníci presunuli do mesta Benátky - prakticky otestovať svoje zručnosti v poskytovaní prvej pomoci. Na štyroch staniciach rozmiestnených po celej historickej časti mesta ich čakali náročné dobre zinscenované úlohy. ANPAS dobrovoľníci zriadili stanice s rôznymi núdzovými situáciami, na ktoré skupiny mladých záchranárov museli reagovať. Nielen, že boli využité teoretické znalosti prvej pomoci, ale aj ich schopnosť prispôsobiť sa situáciám mimo text-book vedomostí. Niekedy museli upokojiť ľudí v panike, poskytnúť prvú pomoc, KPR, zastaviť krvácanie alebo vyhodnotiť skutočnosť, že niektorý zo zranených ľudí v núdzi boli hluchý, čo predstavuje ďalší problém v komunikácii s pacientom. Následne večer prebehlo slávnostné vyhodnotenie.


Súťažný Tím Asociácie Samaritánov Slovenskej republiky bol tento rok zložený s členov Dobrovoľného hasičského zboru Korňa a jeho mladí členovia vykonávali jednotlivé úlohy s plným nasadením, no na rebríček víťazov nedosiahli. Ale aj tak je to veľká výzva pre ďalšie ročníky zabojovať v takejto prestížnej medzinárodnej súťaži. Touto cestou sa chceme poďakovať všetkým čo podporili náš tím a to najmä: Asociácii Samaritánov SR, Obci Korňa zastúpenej starostom p. Jozefom Kontríkom, p. Emílii Barčákovej B&B, Dobrovoľnému hasičskému zboru Korňa, FIREsystem Korňa


Zloženie tímu:

Vedúci tímu Rastislav Fatura, súťažiaci Monika Dubačová, Natália Mitková, Natália Srnicková,Terézia Trembošová, Beáta Kuljovska.


Spracoval: Rastislav Fatura

Anpas - Sami Contest 2014 , Adria/Venice - Young Heroes Without Superpowers from andre@c on Vimeo.


 

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >