Home

 

 Darujte 2%z Vašich daní


Prezentácia

DHZ Korňa - prezentácia

 

Mikroprojekt

Mikroprojekt trvalá udržateľnosť

 

Advertisement

Anketa

Myslíte, že je ťažké stať sa hasičom?
 

Meniny

Dnes má meniny: Adrián
Zajtra má meniny: Gabriela

Oslavy 60 rokov DHZ obce Korňa Tlačiť E-mail
Streda, 07 máj 2014
V Sobotu 24.5.2014 sa uskutočnili oslavy 60-teho výročia založenia Dobrovoľného hasičského zboru v obci Korňa. Na úvod sa prítomní hostia, sponzori, zástupcovia obce, hasiči a hasičky stretli v hasičskej zbrojnici, kde si pozreli tablo súčasných aktívnych členov, historické fotky minulosti, súčasnú techniku, výzbroj a výstroj.

O 14,00 hod. sa všetci v sprievode presunuli do Kostola na slávnostnú sv. omšu, ktorú odslúžil vdp. Ivan Mahrík, už aj za zosnulých členov DHZ. Počas sv. omše uniformovaný členovia doniesli obetné dary.

Už počas kázne bola vyzdvihnutá práca dobrovoľných hasičov, ktorú vykonávajú pre svojich blížnych v núdzi a bola posvätená soška sv.Floriána. Na konci sv. omše predseda DHZ p. Miroslav Smažák a veliteľ DHZ p. Rastislav Fatura poďakovali vdp. Ivanovi Mahríkovi za podporu počas mnohých rokov. Následne po spoločnej fotografii sa sprievod presunul na slávnostnú schôdzu.


Po prípitku a obede bola prítomným prezentovaná história DHZ Korňa od roku 1954 po súčasnosť, tejto úlohy sa ujala študentka TU Zvolen - katedry Protipožiarnej ochrany Gabriela Ďurkáčová. Ďalej nasledovali príhovory predsedu DHZ, starostu obce p. Jozefa Kontríka, hostí a poďakovanie DPO SR pre DHZ Korňa za aktívnu činnosť v prospech občanov.

Následne boli ocenení aktívni členovia medailami za príkladnú prácu, za zásluhy, za vernosť a starosta obce p. Jozef Kontrík dostal vysoké ocenenie „medailu za spoluprácu“, ktorú mu odovzdal predseda OV DPO Ľ.Kováčik a najstarší aktívny žijúci člen p.Jozef Učnik st. bol odmenený sekerkou s venovaním. Ako poďakovanie starosta obce pripol pamätnú stuhu k 60 tému výročiu a nasledoval ho aj predseda DHZ Korňa s druhou pamätnou stuhou.

Počas tejto slávnosti vystúpili aj deti Základnej školy Korňa a svojimi piesňami a tancom rozohriali prítomných hostí. Ďakujeme vedúcej krúžku a riaditeľke Mgr. Jaroslave Srničkovej za účasť a aktívnu pomoc. V diskusii vystúpili a odovzdali pamätné plakety hostia družobných Dobrovoľných hasičských zborov Turzovka, Makov, Vysoká nad Kysucou, Horný Kelčov, Zákopčie Tarabov, Staré Hamry a Klokočov, ktorého zástupca p. Ján Horčičák pripol pamätnú stuhu na historickú zástavu. Ďalej počas diskusie boli prečítané blahoprajné telegramy členov, ktorí sa nemohli zúčastniť s pracovných dôvodov.

Aj touto cestou chcem poďakovať všetkým čo počas neľahkých 60tich rokov pomohli Dobrovoľným hasičom v Korni, ďakujeme za dôveru a veríme v ďalšiu spoluprácu v prospech nášho hesla „ Bohu cťou, národu prácou, blížnemu pomocou“

V mene výboru DHZ Korňa Rastislav Fatura, veliteľ

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >