Darujte 2%z Vašich daní


Prezentácia

DHZ Korňa - prezentácia

 

Mikroprojekt

Mikroprojekt trvalá udržateľnosť

 

Advertisement

Anketa

Myslíte, že je ťažké stať sa hasičom?
 

Meniny

Dnes má meniny: Marián
Zajtra má meniny: Emanuel

Exkurzia prvákov v hasičskej zbrojnici Tlačiť E-mail
Streda, 07 máj 2014

Dňa 24.4.2014 našu hasičskú zbrojnicu navštívili prváci našej Základnej školy Korňa. Na úvod im bola predstavená história dobrovoľného hasičstva v obci. Ďalej sa drobci oboznámili s činnosťou dobrovoľných hasičov. Veľký záujem bol o hasičské vozidlá najmä o cisternovú automobilovú striekačku Tatra 148, do ktorej si chcel sadnúť každý. Následne si prezreli aj technický automobil Nissan Navara a dopravný automobil MB Sprinter. Pri výklade o požiarnej prevencii a možnosti privolania pomoci v núdzi si žiaci vyskúšali aj transportné nosidlá – tie si hneď mladí zvedavci vyskúšali aj prakticky. Počas prehliadky sa žiaci aktívne zapájali do diskusie.

Ďalej dávame do povedomia všetkým deťom, že počas roka aj letných prázdnin je v činnosti hasičský krúžok. Počas navštevovania tohto krúžku sa deti učia zodpovednosti, samostatnosti, zručnosti a spôsoby pomoci ostatným v krízových situáciách. Touto cestou výbor DHZ Korňa chce poďakovať všetkým za vedeniu hasičského krúžku v prospech tejto humánnej myšlienky. V rámci tohto krúžku sa deti zúčastnili cez zimu spoločného štvordňového medzinárodného výletu NIKOLAUSZUG v Rakúsku spoločne so Samaritánmi s celej Európy.

Spracoval: Rastislav Fatura, veliteľ DHZO Korňa

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >