Dnes má meniny: Konątantín
Zajtra má meniny: Ąuboslava

Zásahy č. 33 požiar drevenice Tlačiť E-mail
Pondelok, 21 október 2013

Požiar drevenice / výpomoc do obce Makov - Dňa 18.10.2013 o 22.24 hod. vyrazila OHZ/DHZ Korňa (CAS 32 T148 1+2, Nissan 1+4 ) na výpomoc k požiari dreveného rodinného domu do obce Makov, časť Kršlisko. Zásah komplikoval ťažko zjazdný a premočený terén – no naša CAS 32 T148 to zvládla,

ďalej na mieste zasahoval HaZZ HS Turzovka + HS Čadca, OHZ Makov, OHZ Vysoká nad Kysucou, OHZ Turzovka a HZB Žilina. Samotná likvidácia požiaru trvala až do skorých ranných hodín, z horiasej drevenice stihol vyskočiť jeden majiteľ – no bohužiaľ jeho brat a družka to nestihli a stali saobeťami tohto požiaru.

Škoda bola vyčíslená na 22 000€, uchránené hodnoty 20 000 €. K zraneniu hasičov a k poškodeniu hasičskej techniky nedošlo.

Spracoval: Rastislav Fatura, veliteľ OHZ/DHZ Korňa