Darujte 2%z Vašich daní


Prezentácia

DHZ Korňa - prezentácia

Facebook Hasiči korňa

Mikroprojekt

Mikroprojekt trvalá udržateľnosť

 

Advertisement

Anketa

Myslíte, že je ťažké stať sa hasičom?
 

Meniny

Dnes má meniny: Móric
Zajtra má meniny: Zdenka

Zásahy č. 22, 23, 24, 25,26,27 Tlačiť E-mail
Utorok, 11 jún 2013

Prinášame doplnené správy o zásahoch DHZ/OHZ Korňa, viď celý článok ...

22.

Zásah / Taktické cvičenie v Korni

V dňoch 25 a 26.5.2013 sa konalo taktické cvičenie pre DHZ/OHZ Korňa, Klokočov, Zákopčie Tarabov, Nesluša, Kysucký Lieskovec, Rudina, Turzovka, Snežnica, Nesluša, Ochodnica, Dolný Vadičov a Staškov v rámci základnej prípravy členov obecných hasičských zborov pre okresy Čadca a Kysucké Nové Mesto v spolupráci s OR HaZZ Čadca a Odbornou školou DPO Martin.

Cvičenie bolo zamerané najmä na koordináciu a zjednotenie postupu pri požiaroch lesných porastoch, čerpanie a dopĺňanie vody, dopravu vody na veľké vzdialenosti, likvidácia požiaru za pomoci CAS 32 T 148, CAS Iveco Daily, PS 12, plávajúcich čerpadiel s vodou a následne aj s použitím ťažkej po prípade strednej peny. Čerpanie vody s veľkým prevýšením a znečistenej vody. Poskytovanie predlekárskej pomoci, transport pacienta v nedostupnom teréne. Použitie vecných prostriedkov, ktoré majú jednotlivé obecné hasičské zbory vo výbave.

Akcie sa zúčastnilo cvičenia 57 dobrovoľných obecných hasičov.

23.

Zásah / Taktické cvičenie

Členovia zásahovej jednotky Dobrovoľného hasičského zboru Korňa sa zúčastnili medzinárodného cvičenia FTX 2013, ktoré sa konalo v obci Plaveč od 30.5 do 1.6.2013(okres Stará Ľubovňa). V rámci nadviazanej spolupráce s Asociáciou Samaritánov SR sme vykonali výjazd na toto súčinnostné cvičenie na východe Slovenska. Cvičenie bolo rozdelené na štyri dni a okrem DHZ Korňa sa ho zúčastnili aj Samaritáni zo Slovenska a Rakúska, príslušníci HaZZ, Polícia, Kynologická záchranná brigáda Bratislava, odbor CO a prednosta obvodného úradu Stará Ľubovňa a starosta obce Plaveč.

24.

Zvolanie do pohotovosti na zbrojnicu / povodňové práce pre BA

V pondelok 3.6.2013 o 17.46 hod sme boli oslovený našou spolupracujúcou organizáciu ASSR MUDr. Marcelom Sedlačkom so žiadosťou - akú techniku poskytneme v prípade potreby pre územia poskytnuté záplavami. Následne ešte v ten deň od 18.09 hod. je súhlas starostu obce Korňa a vedenia DHZ Korňa v prípade potreby na výpomoc pre oblasti postihnuté záplavami, čo bolo nahlásené aj na DPO SR BA, KR HaZZ, OR HaZZ, NOS ZS OHZ SR.

Boli vyčlenené kalové čerpadlá, hadice, elektrocentrála, plávajúce čerpadlo a poľná kuchyňa. Zúčastnení 7 členovia: Rastislav Fatura, Michal Tremboš, Milan Škulavík, Marek Škulavík, Dávid Dubač, Monika Dubačová, Pavol Papik

25.

Zdravotnícka pomoc / poskytnutie pomoci

Dňa 8.6.2013 Dobrovoľný hasičský zbor poskytol protipožiarnu asistenčnú hliadku, ktorá počas celej akcie dohliadala na priebeh detského turnaja vo Futbalovej Aréne Korňa, počas tejto činnosti sme ešte popri tom ošetrili 4 poranenia detí (tržné rany, odreniny, natiahnutie svalstva). Zúčastnení 2 členovia OHZ/DHZ Korňa: Monika Dubačová, Marek Škulavík

26.

Technický zásah / odchyt bodavého hmyzu

Dňa 16.7.2013 o 18,55 hod. bol vykonaný výjazd vozidlom Nissan Navara 1+4 k likvidácii bodavého hmyzu v obci Korňa, časť U Žilov, spoločne s jednotkou HaZZ bolo hniezdo bodavého hmyzu zlikvidované.
27.

Technický zásah / znášanie tela EXIT

Dňa 19.7.2013 o 16,45 hod. bol vykonaný výjazd na pokyn starostu v obci Korňa do osadu U Šulca k pomoci zneseniu tela nebohého p.Pozlátku, výjazd vykonali 7 členovia OHZ/DHZ Korňa s technikou Nissan Navara a Lada Niva, ďalej na ťažko dostupné miesto sme vyviezli terénnym vozidlom Lada Niva lekára LSPP a ďalej sme telo nebohého zviezli k vozidlu pohrebnej služby.
 
< Predchádzajúca   Ďalšia >