Home

 

 Darujte 2%z Vašich daní


Prezentácia

DHZ Korňa - prezentácia

 

Mikroprojekt

Mikroprojekt trvalá udržateľnosť

 

Advertisement

Anketa

Myslíte, že je ťažké stať sa hasičom?
 

Meniny

Dnes má meniny: Adrián
Zajtra má meniny: Gabriela

DHZ Korňa sa opätovne podujali stráženia božieho hrobu Tlačiť E-mail
Pondelok, 15 apríl 2013

Opäť, aj tieto Veľkonočné sviatky sa naše hasičské družstvo dievčat aj chlapcov boli ochotné podujať čestnej pri Božom hrobe v kostole v Korni. Strážilo sa na Veľký piatok od ukončenia svätej omše a na Bielu sobotu od deviatej hodiny do sedemnástej hodiny. O osemnástej hodine sa spoločne členovia dobrovoľného hasičského zboru opäť zišli pri svätej omši. Pri strážení hrobu sa vystriedalo 22 členov DHZ Korňa.

Pri hrobe stáli vždy dvaja členovia, pričom po uplynutí 60 minút prebehlo vystriedanie príslušníkov. Výmena prebiehala tak, aby hrob neostal ani chvíľu bez stráže. Absolvovať takúto stráž bola pre všetkých zúčastnených veľká česť. Hasiči dostali veľké poďakovanie aj od pána dekana. Touto cestou chceme v mene výboru poďakovať za ochotu a čas strávený v tichu a modlitbách v tomto uponáhľanom období.

Spracoval : Katarína Ďurkáčová, tajomník DHZ Korňa

Foto: Andrej Nehera

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >