Home

 

 Darujte 2%z Vašich daní


Prezentácia

DHZ Korňa - prezentácia

 

Mikroprojekt

Mikroprojekt trvalá udržateľnosť

 

Advertisement

Anketa

Myslíte, že je ťažké stať sa hasičom?
 

Meniny

Dnes má meniny: Marián
Zajtra má meniny: Emanuel

Dobrovoľný hasiči z Korne na Majstrovstvách Slovenska v Poprade + video Tlačiť E-mail
Piatok, 01 október 2010
Image
Dňa 2. 10. 2010 sa v Poprade konal, už 3. ročník majstrovstiev Slovenka v Hasičskej stovke pre Dobrovoľných hasičov. Hasičská stovka je neľahká disciplína spočíva v prekonaní dva metre vysokej bariéry, uchopením dvoch hadíc C, prekonaním kladiny šírky 20 cm, spojením hadíc na rozdelovač, spojením prúdnice na hadicu a prebehnutím do cieľa, ktorý je vzdialený 100m od štartu. Semifinále


Ženská kategória má úľavu v znížení bariéry a kladiny, no celková dĺžka ostáva sto metrová ako u mužov. Táto disciplína si vyžaduje veľmi dobrú fyzickú kondíciu, sústredenosť a veľa tréningu na samotných prekážkach. Silnej hasičskej konkurencie sa nebáli ani „dobráci z Korne“ a aj napriek veľkej vzdialenosti im boli vytvorené vhodné podmienky na tréning a samotnú dopravu do Popradu.

Svoju rýchlosť, sily a zručnosť si prišlo zmerať 28 mužov a 11 žien z celého Slovenska. Z Korňanských hasičov najlepšie umiestnenie dosiahol Dávid Kalužník reprezentant DHZ, ktorý sa svojím tvrdým tréningom prebojoval cez semifinále, až do boja o 1.miesto – kde ho „štipka“ nepozornosti posunula na veľmi pekné a zaslúžené 2.miesto v mužskej kategórii. V ženskej kategórii najlepšie z našich hasičiek dosiahla 6.miesto Jarmila Ďurkáčová. Mimo súťaže ukázali dobrovoľným hasičom svoj výkon aj reprezentanti Slovenskej republiky a profesionálny hasiči.

V chladnej a mokrej Sobote pod vrcholmi Tatier boli úctyhodné výkony, no zranenia sa tejto súťaži nevyhli a súťažiaci z Lehoty pod Vtáčnikom utrpel pri páde zlomeninu nohy a museli ho ošetriť v Popradskej nemocnici, aj toto cestou mu prajeme skoré uzdravenie.

Pre Dobrovoľných hasičov je táto disciplína nová, nakoľko donedávna v nej súťažili len profesionálni hasiči, preto si túto disciplínu snažíme osvojiť, prebojovať sa v ťažkej konkurencii a získať náskok pred našimi súpermi. Trvalé venovanie, motivovanie a práca s deťmi, mládežou je vyplnenie ich voľného času – tým majú pestované návyky zodpovednosti, dodržiavania pravidiel a udržanie si dobrej fyzickej kondície.

Vedenie DHZ celoročne vyvíja aktivity na rozvoj a motiváciu svojich členov, taktiež ak by sa niekto chcel stať členom „tejto veľkej hasičskej rodiny“ môže nás kontaktovať na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. po prípadne osobne. Vítané sú všetky vekové kategórie. Členstvo v tejto organizácii je dobrovoľné, no prospešné najmä pre obec a občanov, veď Dobrovoľný hasiči v obci sú ochotný bez nároku na odmenu pomôcť - či už pri požiari, povodniach a iných katastrofách, nakoľko počet profesionálnych hasičov je obmedzený pre celé územie, je potrebné aby Dobrovoľný hasiči udržali svoju vycvičenosť a pripravenosť. Vzhľadom na výzvy cezhraničnej spolupráce podporovanej európskymi fondmi, bol spracovaný zo stany veliteľa DHZ projekt medzi obcami Korňa - Staré Hamry (CZ), zameraný na spoluprácu pri snehových kalamitách, lesných požiaroch a cvičeniach medzi týmito hraničnými obcami. Celkový objem projektu 19 000 € v prípade jeho úspešnosti by mal zlepšiť, zosúladiť, zdokonaliť jednotlivé postupy záchranných prác na území nielen týchto obcí, ale aj na hraničnom, horskom prechode Bíla a neposlednom rade doplniť výzbroj a výstroj zasahujúcich hasičov. Výbor DHZ Korňa ďakuje všetkým pri príprave tohto projektu a verí v jeho uznanie a schválenie odbornými komisiami.

Spracoval: Rastislav Fatura, veliteľ DHZ Korňa
 
< Predchádzajúca   Ďalšia >