Kysucká hasičská rallye 2024

V nedeľu ráno o 6:00 vyrazil kolektív Dobrovoľných hasičov z Korne na Kysuckú hasičskú rallye do Kysuckého Nového Mesta.

Presnejšie sa jednalo o súťaž desiatich hasičských jednotiek DHZO, kde s vozidlami CAS 15 Iveco Daily súťažili vo zvládnutí modelových situáciách, ktoré boli veľmi reálne na zásahy s ktorými sa stretávame bežne. Tentokrát sme zvolili na reprezentáciu nášho Dobrovoľného hasičského zboru Korňa mladý kolektív, ktorý sa aktívne zapájajú v našich činnostiach pri výcviku, zásahoch i športe. V tento deň si naši členovia zásahovej jednotky vyskúšali: zásah v zadymenom priestore diskotéky, zásah pri lesnom požiari, zásah pri požiari obilia, zásah pri poskytnutí prvej pomoci s použitím autonómneho externého defibrilátora, zásah pri dopravnej nehode cyklistu a osobného motorového vozidla a zásah pri použití orientácie a komunikácie cez rádiostanicu. Musíme poďakovať usporiadateľom na čele s príslušníkom HaZZ Bc. Štefanom Belkom a jeho celému týmu za veľmi dobre usporiadané a zvládnuté cvičenie. Ďalej ďakujem aj našim členom, že už o 6:00 ráno boli s elánom nastúpení pred hasičskou zbrojnicou a obetovali svoj voľný čas počas nedele pre toto zvyšovanie svojej odbornej zdatnosti. Nemôžem zabudnúť byť na nich hrdý a poďakovať im a aj ostatným členom - čo boli s nimi a podporovali ich, nakoľko získali 3.miesto s hrdosťou, nakoľko nemali medzi sebou žiadneho profesionála a mali kompletnú výstroj na úrovni hasičskej jednotky DHZO skupiny „A“.